Ricciardo chce prohánět williamsy, Vettel šetřil pohonnou jednotku

Zatímco Ricciardo se kvalifikoval jako pátý a věří v boj o pódium, Vettel se kvůli výměně motoru bude probíjet z konce závodního pole.

Štítky: Christian Horner Daniel Ricciardo Red Bull Sebastian Vettel Thierry Salvi Zveřejněno 1. 11 2014 — Filip Fikejz

Zatímco Ricciardo se kvalifikoval jako pátý a věří v boj o pódium, Vettel se kvůli výměně motoru bude probíjet z konce závodního pole.

Daniel Ricciardo obsadil s vozem Red Bull v kvalifikaci na Velkou cenu USA na Okruhu Amerik v Austinu páté místo. Sebastian Vettel už předem počítal s penalizací za použití šestého motoru v sezoně. Zajel sedmnáctý nejrychlejší čas, ale do závodu odstartuje z boxové uličky.

Ricciardo byl s pátým místem spokojen. „Pokud bude mít Mercedes čistý závod, realisticky bojujeme o poslední místo na pódiu. Držíme se na dobré pozici. Byli jsme blízko Felipemu, ale doufejme, že nám pomůže čistá strana startovního roštu,“ věří. „Řekl bych, že s pneumatikami pracujeme lépe než Williams, ale oni tuto naši výhodu potlačují svou rychlostí na rovinkách. Snad zítra absolvujeme několik čistých bitev. Okruh to určitě umožňuje a poskytuje dobré příležitosti. Doufejme, že to bude zábavné.“

Vettel nechce odhadovat, jak je na tom ve srovnání se soupeři. „Zdá se, že to není špatné, záleží na podmínkách, ty jsou momentálně dobré. Myslím, že v závodě se můžeme posunout, naše závodní tempo vypadá dobře, ale bude to těsné.“ upozorňuje. „Bude těžké předjíždět, protože nemáme ideální rychlost na rovinkách. Doufejme, že získáme nějaké body, sedmé místo by bylo dobré.“

Šéf týmu Christian Horner považuje Ricciardovo páté místo za optimální, věří, že se Australanovi podaří start a bude mít ve stoupání před první zatáčkou dobrou stopu. Chápe, že pro Vettela byla kvalifikace frustrující, ale tým se snažil co nejvíce šetřit nový motor, aby do konce roku nebyla potřeba jeho další výměna.

Thierry Salvi z Renaultu se Vettelovi omluvil za nutnost použití šesté pohonné jednotky. Je si jistý, že Němec přesto získá body.

Diskuse k článku

Napsat komentář