Ricciardo by vsadil všechny své peníze na to, že nevyhraje

Scénář, s jakým se odehrál závod v ulicích Baku, Red Bull očekával vloni. Došlo na něho ovšem až letos a byla to pořádná mela. Maximum z toho vytěžil Daniel Ricciardo, který po průjezdu cílem nechápal, jak vlastně zvítězil.

Štítky: Daniel Ricciardo GP Ázerbájdžánu Red Bull Zveřejněno 25. 06 2017 — Josef Nekvinda

Bylo to jedním slovem šílené. To, co se událo v letošní GP Ázerbajdžánu, by vydalo na pořádných pár příběhů. Z pozice Red Bullu to však byla po odstoupení Maxe Verstappena neděle zase o něco chmurnější. Zvlášť když Daniel Ricciardo musel brzy po startu zamířit ke svým mechanikům kvůli potížím s brzdami. Na trať se vrátil až jako sedmnáctý a nic nenasvědčovalo tomu, že by cílovou pásku mohl protnout jako první.

Nebylo snad nikoho, kdo by takovému scénaři uvěřil. Ani Ricciardo nevěřil. Avšak tři výjezdy safety caru v rychlém sledu po sobě, problémy Hamiltona s ochranným lemem a penalizace Vettela znamenaly obrovský vzestup pořadím. Poté, co převzal vedení v závodě, už pouze kontroloval svou pozici.

“Šílený závod. Věděli jsme, že je tam po restartu šance na pódium, ale pak jsme se doslechli o problémech Lewise a Sebastiana. Byl to prostě šílený závod. Na začátku jsem musel udělat neplánovaný pit stop, protože jsme po pár kolech objevili, že máme nějaké úlomky na brzdách. Byli jsme nuceni zastavit a odstranit je. Na trať jsme se vrátili na sedmnáctém místě.

Mohl jsem poté pomýšlet na vítězství? Absolutně ne. Vsadil bych na to všechny své peníze. Bylo to velmi nepravděpodobné. Takový průběh závodu s těmi všemi výjezdy safety caru a tím chaosem okolo jsme očekávali vloni a došlo na to letos. Upřímně jsem po závodě oněměl. V kole, kdy jsem se vracel zpět do boxů, jsem se hihňal jak malý školáček,” uvedl Ricciardo, který se záhy vracel i k sobotnímu incidentu.

“Včera jsem byl pochopitelně kvůli chybě, kterou jsem udělal, zklamaný. Podle mě jsou takové chyby nezbytné pro to, abyste zkusili bojovat o ten poslední kousek naděje. Věděl jsem, že dnes to bude zcela odlišné. Včera jsem tvrdil, že je nutné se vyhnout problémům a dnes se to tedy rozhodně vyplatilo,” dodával rozzářený Australan.

Nabízíme zájezdy na velké ceny F1

Diskuse k článku

Napsat komentář