Ricciardo by rád pokračoval u Renaultu, přemýšlí ale i o konci kariéry

Překvapivé prohlášení týkající se budoucnosti ve formuli 1 vydal Daniel Ricciardo. Přestože je mu teprve 30 let, už přemýšlí o konci kariéry.

Štítky: Daniel Ricciardo Zveřejněno 9. 01 2020 — Lukáš Štěrovský

Australanovi na konci letošního roku skončí smlouva u Renaultu, se kterým vloni díru do světa po přestupu z Red Bullu neudělal. Co bude dál, je podle Ricciarda ve hvězdách.

„Nezavázal jsem se na delší čas než do konce roku. Není v tom nic osobního, jenom jsme prostě ještě nemluvili o tom, co bude po roce 2020. Pořád je na to velmi brzy,“ prozradil Ricciardo.

„Rád bych, aby se rok 2020 povedl a já zůstal, to je nejlepší a nejsnazší scénář, který si přeju. Myslím, že sezona 2021 hodně zamíchá pořadím,“ prohlásil Australan, aby vzápětí dodal, že se jí třeba už ani nezúčastní.

„Jakmile už nebudu mít vášeň pro závodění, myslím, že odejdu. Další věcí je, že jsem vždycky měl zájem rozvíjet se i v jiných sportech. Miluji závodění, ale vyrůstal jsem i na jiných sportech.

Bylo by hezké odejít poté, co bych v F1 vše splnil. Protože pak bych mohl ukončit tuhle kapitolu a říci si: ‚Bezva, tahle část života je za mnou‘. Takže uvidíme, co se stane. Ale víc než cokoliv jiného bych rád dělal něco odlišného, ať už by to byla móda, hudba, nevím co.

Nevidím to tak, že budu po celý život svázaný tímto sportem. Je to zcela jistě celoživotní vášeň, ale rád bych byl úspěšný také v jiném odvětví, než jsou závodní auta,“ dodal Daniel Ricciardo.

Diskuse k článku

Napsat komentář