Ricciardo: Bez vylepšení monopostu nemáme moc šancí

Podle Australana musí Renault co nejdříve nasadit nové díly, jestliže chce konkurovat ostatním stájím. Ricciardo zároveň věří, že se jeho tým v druhé polovině sezony rapidně zlepší.

1 Štítky: Daniel Ricciardo Renault Zveřejněno 13. 08 2019 — Lukáš Podstata

Renault po minulém ročníku doufal, že bude v letošní sezoně bojovat o stupně vítězů. Zatím to ale vypadá, že je od nich velmi daleko. Dokonce ho pravidelně poráží „soukromý“ tým McLaren, kterému francouzská automobilka dodává své pohonné jednotky.

Že se Renaultu nedaří, to přiznal i Daniel Ricciardo. Podle něj musí přijít určitá vylepšení monopostu, jinak na souboje o stupně vítězů může jeho tým zapomenout. „Když se podívám například na kvalifikace a některé závody před Velkou cenou Kanady, musím říct, že monopost předčil naše očekávání. Na druhou stranu v Rakousku a několika dalších závodech jsme očekávali úplně jiný výsledek.

Pořád tak nějak balancujeme mezi dobrými a špatnými víkendy. V letní přestávce si musíme promluvit a začít pracovat ve zbytku sezony daleko lépe,“ hodnotí dosavadní průběh sezony australský pilot.

Poslední velká vylepšení Renault nasadil při domácí Grand Prix Francie. Od té doby se na další novinky čeká. Ricciardo věří, že nějaký materiál stáj přiveze už po letní přestávce do Belgie. „Očekávám nějaký vývoj. Nové prvky monopostu jsme nasadili ve Francii, ale nebylo jich tolik. Myslím, že další vylepšení bude pořádné a může nás posunout kupředu.

Momentálně jsem tak uprostřed svých očekávání od této sezony. Věřím, že v druhé polovině dokážeme bojovat o elitní šestku nebo něco takového,“ říká optimisticky Ricciardo.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Ricciardo: Bez vylepšení monopostu nemáme moc šancí”

  1. huhukoktejl napsal:

    Bojovat o top6? To asi tedy opravdu tezko … chce to zmenu vedeni tymu …

Napsat komentář