Ricciardo během pokynu týmové režie musel potlačit vlastní ego

Daniel Ricciardo popsal, jak se cítil během GP Emilia Romagna, když před sebe musel pustit týmového kolegu Landa Norrise. Brit nakonec získal pro tým z Wokingu další podium.

Štítky: Daniel Ricciardo GP Emilia Romagna Zveřejněno 19. 04 2021 — Vašek Štěpánek

Daniel Ricciardo přiznal, že během týmové režie musel potlačit vlastní ego. Australan byl před Norrisem prvních dvacet kol závodu, aby měl šanci Norrisovi poodjet. To se mu ale nedařilo a musel se tak vzdát své pozice ve prospěch svého týmového kolegy.

Tah se nakonec ukázal jako správné řešení. Norris Ricciardovi okamžitě ujel a vybojoval týmu první stupně vítězů v sezoně 2021. Druhý pilot McLarenu závod dokončil na šestém místě. Ricciardo následně uvedl, že rozhodnutí bylo sice těžké přijmout, ale šlo o férový příkaz.

„Musím říct, že jsem musel potlačit své ego, bylo těžké to jen tak spolknout a přejít. Na straně druhé chápu toto rozhodnutí. Bylo to opravdu férové. Tým mi dal dostatek času na to, abych ukázal své tempo a Landovi se vzdálil.

Bohužel se to nepovedlo. Snažil jsem se své tempo navýšit, ale tím jsem odrovnal své pneumatiky, hlavně pravou přední. Lando byl zkrátka rychlejší.

Takže ano, byl jsem trochu rozladěný, ale zároveň vím, že šlo především o týmový výsledek, takže je to v pohodě. Bylo to opravdu férové.“

Ricciardo má za sebou druhý závod pro McLaren, v obou závodech byl poražen týmovým kolegou. Jednatřicetiletý závodník přiznal, že mu bude ještě nějaký čas trvat, než si zvykne na nový monopost. Podobně na tom byl Ricciardo i v roce 2019, kdy přestoupil z Red Bullu do Renaultu.

„Myslím, že mi bude trvat ještě nějaký čas, než se s týmem a s vozem pořádně sžiji. Je to úplně jiné auto. Přesto si myslím, že jsem od minulého závodu (v Bahrajnu) udělal mírný pokrok, myslím, že za nějakých sedm závodů budu zase o velký krok vpřed,“ doufá Ricciardo.