Revoluce ve formuli 2 a formuli 3: Tři závody o víkendu, ale série se nebudou potkávat

Doprovodné šampionáty formule 1 se s příštím rokem poměrně výrazně mění. Jejich počet naroste, přičemž se ale odjedou tři závody během víkendu.

Štítky: FIA Formule 2 Formule 3 Zveřejněno 6. 11 2020 — Jiří Košta

Promotéři formule 2 a formule 3 si dali za cíl snížit náklady, to je důvodem některých změn, které nastanou od příští sezony. V současné době každý víkend F2 a F3 zahrnuje dva závody. Kalendář formule 2 se bude skládat z osmi závodních víkendů, ale bude mít celkem 24 závodů. To znamená, že týmy F2 ušetří až jednu třetinu svých logistických nákladů. Pokud jde o kalendář formule 3, bude se skládat ze sedmi závodů, ale celkem jednadvaceti závodů, čímž se zvýší celkový počet najetých kilometrů za sezonu.

Pořadatelé se navíc rozhodli, že stejný monopost bude použit pro následující tříletý cyklus F2, který nastane v roce 2021. Specifikace vozu formule 3 2019 se pro rok 2021 nezmění a je pravděpodobné, že v následujících sezónách zůstane stejný.

Aby toho bylo možné dosáhnout, F2 a F3 již nemohou závodit během jednoho závodního víkendu, protože během Velké ceny formule 1 není možné umístit do víkendu šest závodů. Proto bylo s vedením FIA a formule 1 dohodnuto, že se na víkend Grand Prix uskuteční tři závody F2 nebo F3, jejichž formát bude oznámen později.

DTM bude elektrické