Restart sezony 2020: Co můžeme čekat od Red Bullu

V loňské sezoně Red Bull skončil na třetím místě v pořadí týmů. Red Bull má ale pro letošní rok opravdu smělé ambice a my se podíváme, kam se tento tým za poslední měsíce posunul.

Štítky: 2020 Red Bull Zveřejněno 2. 07 2020 — Lukáš Podstata

Red Bull se minulý rok trápil s jezdeckou sestavou. Od Austrálie až do Belgie závodil v týmu Max Verstappen a Pierre Gasly. Prvně jmenovaný je pro tým jasným těžítkem a je na něj absolutní spoleh. Bohužel Gasly nedokázal naplnit očekávání a po několika špatných výkonech se musel přesunout zpět do Toro Rosso. Příležitost tak dostal thajský pilot Alexander Albon, který zažil doslova raketovou premiérovou sezonu. Tým věří, že v letošní sezoně bude sestava stabilizována a může získat spoustu potřebných bodů k titulu.

Jak dopadl Red Bull během zimních testů

Red Bull mohl být po zimních testech odejít s úsměvem na tváři. Nutno ale dodat, že cesta to nebyla lehká a tým se potýkal s několika problémy. Auto občas vypadalo nestabilně, a dokonce i sám Max Verstappen se několikrát roztočil. Holanďan se snažil svoje chyby a nedostatky monopostu bagatelizovat tím, že údajně pouze zkoušel maximální limity vozu.

Red Bull ale po ukončení testů v Barceloně vypadá silněji než Ferrari. Je dokonce pravděpodobné, že tým s býkem ve znaku je schopný v letošní sezoně vyzvat Mercedes v boji o mistrovský titul. Záhadou ale zůstává výkonnost Hondy, která vstupuje do druhé sezony vzájemné spolupráce. Některé zdroje uvádí, že výkon bude daleko větší než vloni, ale zatím nikdo neviděl novou pohonnou jednotku pracovat na 100 %.

Co se událo od zimních testů

Ve srovnání s konkurenci zažil Red Bull celkem klidnou pauzu. Týmu se absolutně nedotkl problém na jezdeckém trhu. Verstappen prodloužil smlouvu již během zimní přestávky a Alex Albon na tým udělal dojem a zůstane tak v týmu i letos.

Red Bull stejně jako ostatní se zapojil do Project Pitlane. Red Bull ale pokračoval také na vývoji svého monopostu RB16 a na svůj domácí závod přiveze několik vylepšení. Honda již také potvrdila, že svou pohonnou jednotku vyvíjela a taktéž do Rakouska přiveze vylepšenou verzi oproti zimním testům.

Týmy F1 pomohou v boji s pandemií

Co dělali piloti během přestávky

Verstappen i Albon se věnovali především eSports závodům. Verstappen závodil za tým Redline na platformě iRacing, zatímco Alexander Albon se věnoval hře F1 2019 a pravidelně se účastnil závodů Virtual Grand Prix. Albon také pravidelně bavil diváky na platformě Twitch, kde hrál s Charlesem Leclercem, Georgem Russellem a dalšími.

Alexander Albon se navíc jako jediný mohl testoval před restartem sezony. Max Verstappen vlivem opatření nemohl přicestovat do Anglie, a proto na Silverstonu testoval při natáčecích dnech monopost RB16 pouze thajský pilot.

Cíle pro Rakousko

Red Bull bude v Rakousku doma, a proto se očekávají ty nejlepší výsledky. Týmu navíc hraje do karet, že Max Verstappen, který poslední dva roky nenašel na bývalém A1 ringu přemožitele. Navíc Red Bull zřejmě opravdu velmi dobře funguje a je tedy pasován to role aspiranta na vítězství. Částečnou nevýhodou může být nemožnost přítomnosti diváků, protože právě fanoušci Maxe Verstappena dokážou předvádět neskutečnou show.

Očekávání v sezoně 2020

Pokud budeme brát všechna získaná data během zimních testů, tak by Red Bull mohl získat celkové druhé místo v pořadí týmů. Max Verstappen by ale mohl s Lewisem Hamiltonem bojovat o titul v pořadí jezdců. Navíc prozatímní skladba kalendáře nahrává právě Red Bullu a my už se velmi brzy dozvíme, zda dokáže konečně Red Bull znovu bojovat o titul.

První vítězství Red Bullu je už 11 let staré