Restart na dvě kola? Zas to nepřehánějme, vyzval Vettel

Sebastian Vettel uvedl, že si musíme dávat pozor, aby se formule 1 nestala „příliš umělou“ poté, co následoval restart na pouhá dvě kola.

Štítky: GP Ázerbájdžánu Pravidla Safety car Zveřejněno 7. 06 2021 — Jiří Košta

Po náhlém výpadku Maxe Verstappena z vedení závodu, kdy mu pneumatika vybuchla na dlouhé a dlouhé rovince v Baku, se FIA rozhodla závod zastavit. Ke konci ale zbývala pouhá dvě kola, kvůli čemuž většina jezdců věřila, že bude závod předčasně ukončen.

To se ale nestalo, protože přišel restart závodu. Výhodou ale bylo, že jezdci mohli vyměnit pneumatiky a opravit potřebné věci, podle pravidel mezinárodní automobilové federace. I když skončil Sebastian Vettel kvůli restartu na druhé pozici, spokojený s rozhodnutím úplně nebyl.

„V minulosti se to čím dál tím více stávalo, více a více se soustředilo na vytváření show, takže doufám, že v budoucnu budou závody vzrušující,” řekl Vettel na konferenci po závodě, když mu položil otázku Autosport o tom, zda byl překvapen, když přišel restart.

„Myslím, že to byl pravděpodobně vzrušující závod pro různé věci, které se děly atd. Nicméně si myslím, že si musíme dávat pozor, aby to nebylo příliš umělé a neztratili jsme kořeny sportu. Trochu jsem přemýšlel, proč trvalo tak dlouho, než po nehodě Verstappena vyjel na trať Safety Car. Musíme se na to také zaměřit,” dodává čtyřnásobný šampion formule 1.

Vítěz závodu v Baku, Sergio Pérez, zase naopak volá po tom, aby komisaři rozhodovali více konzistentně. Přesto má Mexičan jasno o tom, že se fanoušci bavili.

„V Imole jsme to tak neudělali. Neměli jsme start z pevných pozic, což si myslím, že bylo trochu nespravedlivé kvůli dešti. Na druhou stranu byla trať špinavá. Pokud budeme schopni držet konzistentní rozhodování, tak to pomůže udržet fanoušky u televizí. Myslím si, že to byla dvě nejvíce zajímavá kola, co myslíte? Ale udělali mi to o dost těžší,” dodává jezdec Red Bullu.

Tesla Model 3 je nejprodávanějším elektromobilem ve Velké Británii