Renaultu scházely peníze, říká Prost

Ambasador Renaultu Alain Prost míní, že v souboji o lepší pohonnou jednotku s šestiválcem sehrály důležitou roli finanční prostředky jednotlivých výrobců.

Štítky: Alain Prost Pohonné jednotky Renault Zveřejněno 5. 05 2014 — Jan Pastorek

Ambasador Renaultu Alain Prost míní, že v souboji o lepší pohonnou jednotku s šestiválcem sehrály důležitou roli finanční prostředky jednotlivých výrobců.

Pohon od Renaultu byl v úvodu letošní sezóny nejhorší a Prost analyzoval důvody pro Auto Plus.

„Dle mého názoru měl Renault Sport mnoho malých problémů,“ uvedl. „Nedostatek finančních prostředků. Vzpomeňte si, že se minulý rok musel starat o čtyři týmy, získat čtvrtý mistrovský titul v řadě a postupně začít pracovat na novém motoru.“

Všechny tyto úkoly, byť s menším počtem klientů, zvládl lépe konkurenční Mercedes, jehož pohonná jednotka byla doposud nejlepší.

„Na druhé straně máte Mercedes, který už dávno přesunul všechny své finanční prostředky a techniky na hybridní šestiválec,“ konstatoval bývalý mistr světa.

„Od prvních zimních testů jsme čekali, že Mercedes bude měřítkem. Celý tým pracoval naplno na tom projektu a já si myslím, že navrhnout společně šasi a motor, zatímco se jedná o odlišné technické jednotky, mu pomohlo. Je to malé plus.“

Diskuse k článku

Napsat komentář