Renaultu chybí mentalita vítězů, jakou má Red Bull

Pokud chce francouzská stáj udělat další krok ke zlepšení, musí se podle Daniela Ricciarda naučit přemýšlet jako vítěz.

Štítky: Daniel Ricciardo Renault Zveřejněno 17. 08 2019 — Lukáš Podstata

Australan před letošní sezonou přestoupil po čtyřech letech strávených v Red Bullu do Renaultu. Dosavadní výsledky ale nemohou být pro rodáka z Perthu příliš uspokojivé, protože tým z Enstonu doufal v pravidelné boje o stupně vítězů.

To se ale neděje a samotný pilot připouští, že od letošní sezony čekal daleko více. Podle něj je největší problém Renaultu dlouhé čekání na úspěch. „Když jsem poprvé přišel k týmu, všiml jsem si, že jsou tu položeny slušné základy, především z hlediska technických řešení, struktury personálu a osobních schůzek.

Na týmu ale bylo znát, že mu chybí důvěra, protože dlouhou dobu neslavil žádný skvělý výsledek. Byl to rozdíl oproti příchodu do Red Bullu, který už byl tehdy vítězem. Určitě nechci být arogantní, jen necítím takovou úroveň hrdosti a sebevědomí, které jsem zažil v mém předešlém angažmá.“

Nejlepší závodní víkend zaznamenal Australan v Kanadě, tam poznal, že Renault konečně našel vítěznou mentalitu. „V Kanadě nastal okamžik, kdy jsem začal věřit, že se věci opravdu změnily,“ připouští Ricciardo. „Dokázali jsme se kvalifikovat na čtvrtém místě a všichni byli šťastní. Konečně to vypadalo, že se tým přepnul na správnou vlnu.

Všichni ve startovním poli jsme talentovaní, ale to ne vždy stačí. Důležitá je také mentální síla. Musíte věřit v úspěch, kterého chcete dosáhnout. Stejné je to u mechaniků, inženýrů a celého týmu. Pokud jsou naladěni na to být vítězi, mohou udělat další krok k úspěchu. To je věc, kterou jsem v Kanadě u Renaultu viděl a je to pro mě velice pozitivní,“ říká Ricciardo.

Diskuse k článku

Napsat komentář