Renault zvažuje odchod z formule 1

S tímto prohlášením přišlo hned několik zdrojů. Šéf francouzské stáje Cyril Abiteboul je ale opatrnější.

Štítky: Cyril Abiteboul Renault Zveřejněno 30. 10 2019 — Lukáš Podstata

Renault neprožívá příliš povedenou sezonu. Jeho hlavním cílem bylo bojovat o stupně vítězů. To se ale nedaří a tým se tak dostává pod častou palbu kritiky. V posledních dnech se navíc potvrdilo nařčení Racing Pointu, že francouzská stáj podváděla s nastavením brzdného systému. Velmi špatné období potvrzuje i šéf týmu Cyril Abiteboul. „Je to pro mě nejtěžší sezona, kterou jsem kdy zažil,“ řekl Francouz během mexické Grand Prix.

Další hřebíčkem do rakve automobilky Renault je korupční skandál Carlose Ghosna, což je nyní již bývalý ředitel aliance Renault-Nissan-Mitsubishi. Automobilku musela dočasně převzít Clotilde Delbosová. Není žádným tajemstvím, že právě Delbosová není příliš velkým fanouškem angažmá Renaultu v královně motorsportu a chce spíše šetřit.

Cyril Abiteboul, šéf francouzského týmu ale tvrdí, že je momentálně předčasné spekulovat o odchodu Renaultu z formule 1. „Obdrželi jsme konečný návrh pravidel pro rok 2021. Samozřejmě tato pravidla musí být nejdříve přijata Světovou radou na konci října. Pokud ale budou schválena, musíme zvážit naše další kroky, protože formule 1 pro nás musí mít především smysl z hlediska technického, finančního a marketingového,“ říká Abiteboul.

Diskuse k článku

Napsat komentář