Renault si zajistil opci na Lotus

V pondělí je den D

Štítky: Lotus Renault Zveřejněno 25. 09 2015 — GPF1.cz

Renault podle zákulisních informací získal opci na koupi týmu Lotus. Cena za tuto opci je natolik postačující, že by měla uspokojit britské autority, které se na Lotus snaží uvalit nucenou správu kvůli nezaplaceným daním a pojištění. Finální rozhodnutí o uvalení nucené správy by mělo padnout v pondělí.

Pokud se Renault rozhodne jít poté o krok dál, koupil by odhadovaných 70 % Lotusu. Zbytek by si nechali původní majitelé. Komentátoři předpovídají, že nabízená cena není příliš velká. Tým má dluhy, kam se podívá. Nemá například přístup do japonské hospitality kvůli nezaplaceným účtům z loňska.

Jediné, co nyní může Renault zastavit v koupi Lotusu, je jiný zájemce, který by nabídl více, ale to je málo pravděpodobné.

Bernie Ecclestone mezitím vyjádřil rozčarování nad tím, že Renaultu rozhodování trvá tak dlouho. Podmínky Renaultu na extra peníze z prodeje televizních práv Ecclestone podle vlastních slov splnil již před čtrnácti dny.

“Jestli se dohoda neuzavře v pondělí, pak nevím, zda se to vůbec někdy povede,” řekl Ecclestone agentuře Reuters.

Současný stav věcí napovídá, že Renault nakonec do F1 s továrním týmem půjde, ale vyjednávání o všelijakých podmínkách trvá dlouho, a Renault nechce přebírat Lotus z případné nucené správy tak, jak se to dělo například s týmem Marussia.

Romain Grosjan

Diskuse k článku

Napsat komentář