Renault si možná nechá vývojové žetony na zisk výhody v roce 2016

Ředitel Renaultu Sport F1 Cyril Abiteboul prozradil, že ve Viry-Chatillon uvažují o taktickém využití letošních žetonů v pozdější fázi sezóny.

Štítky: Pohonné jednotky Renault Zveřejněno 16. 02 2015 — Jan Pastorek

Ředitel Renaultu Sport F1 Cyril Abiteboul prozradil, že ve Viry-Chatillon uvažují o taktickém využití letošních žetonů v pozdější fázi sezóny.

Letošních 32 vývojových žetonů, které umožňují přepracování zhruba poloviny pohonné jednotky, můžou výrobci využít kdykoliv. Většinu z nich využijí už před sezónou a je otázkou, kolik si kdo nechá do sezóny.

Očekávalo se, že zbylé žetony pak výrobci využijí v první polovině sezóny, aby nasadili poslední letošní vylepšení. Renault si však pohrává s jinou myšlenkou, myslí i na další sezónu.

„Věřím, a snad se nemýlím, že se výkonnostně zlepšíme natolik, abychom mohli zvážit vývojové možnosti motoru pro sezónu a udělat správnou věc, nejen pro rok 2015, ale také pro rok 2016,“ uvedl Abiteboul pro Autosport.

„Máme možnosti. Uvidíme, jak využijeme zdroje, které máme pro vývoj letošního motoru, nebo jestli si trochu posuneme pravidla o motorech pro příští rok.“

Jinými slovy Renault zvažuje, že zbylé vývojové žetony využije až někdy ke konci roku na nasazení úprav, které vyvine v průběhu sezóny. Ty by určitě byly lepší než ty, který by stihl připravit třeba do května. Tím by mohl pro rok 2016 dosáhnout většího pokroku, než kdyby všechny žetony použil brzy letos.

Diskuse k článku

Napsat komentář