Renault se už motorem nemusí zabývat, prioritou je šasi a rok 2021

Šéf týmu z Enstone Cyril Abiteboul si moc dobře uvědomuje, že jeho stáj čeká klíčový rok. Výhodou Renaultu podle něj je to, že už si nemusí dělat velkou starost s vylepšováním motoru.

1 Štítky: Cyril Abiteboul Daniel Ricciardo Renault Zveřejněno 15. 12 2019 — Lukáš Štěrovský

„Pokud chcete ve formuli 1 vyhrát, musíte mít nejlepší jezdce, šasi a motor. Máme nejlepší jezdce, i když Danielovi Ricciardovi trvalo, než si zvykl na tým a vůz, ale piloti nejsou naší starostí. A jelikož motor už není problémem, vylučovací metodou zbývá pouze šasi,“ řekl Abiteboul pro brazilskou televizi Globo.

„Další rok pro nás bude obzvláště kritický. Jsme si vědomí nových technických pravidel, takže s vývojem vozu 2021 začneme už teď. Budeme potřebovat najít kompromis mezi prací na současném voze a modelu pro přespříští rok, který pro nás bude prioritou,“ upřesnil šéf francouzské stáje.

Ta prochází velkou restrukturalizací. Renault už dříve oznámil, že ho před startem nové sezony opustí dlouholetý šéf přes šasi Nick Chester, na druhou stranu ale najal taková jména, jako jsou bývalý člen Ferrari a McLarenu Pat Fry či bývalý inženýr Williamsu Dirk de Beer, který budou vedoucím oddělení aerodynamiky.

Ricciardo týmu moc nepomohl?

Přestože Renault je podle Abiteboula s Ricciardem spokojen, někteří podobného názoru nejsou. Spíše jako perličku přikládáme názor nizozemského komentátora Olava Mola, podle kterého Australan v sezoně 2019 ztratil své kouzlo.

„To, že je klaunem padoku, nestačí. Neviděl jsem od něj letos nic pořádného, žádný z jeho momentů. Nevšiml jsem si, že by udělal Renault lepším. Podle mého by se měl méně smát a častěji bouchnout pěstí do stolu,“ cituje komentátora web grandprix.com.

Australan svými výkony v první sezoně u Renaulty dvakrát neoslnil.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Renault se už motorem nemusí zabývat, prioritou je šasi a rok 2021”

  1. jenDalsiTeepack napsal:

    Také jsem od Ricciarda čekal víc, tak třeba se zlepší příští sezónu.

Napsat komentář