Renault se těší o poznání lepší formě než před rokem, zní z Toro Rosso

Stáj z Faenzy očekává daleko poklidnější průběh úvodních testů v porovnání s loňskou sezonou a chválí pokrok, kterého Francouzi během zimy dosáhli.

Štítky: Franz Tost Renault Toro Rosso Zveřejněno 1. 02 2015 — Tomáš Bohuslav

Stáj z Faenzy očekává daleko poklidnější průběh úvodních testů v porovnání s loňskou sezonou a chválí pokrok, kterého Francouzi během zimy dosáhli.

Rok 2014 začal pro Renault coby jednoho ze tří dodavatelů pohonných jednotek v F1 katastrofálně. Jeho zákaznické týmy měly s novou generací francouzských agregátů obrovské problémy a během prvních oficiálních testovacích jízd najely oproti konkurenci jen zanedbatelné množství kilometrů. Něco podobného by se však letos rozhodně opakovat nemělo.

„Renault udělal krok vpřed, to bezpochyby,“ nechal se slyšet šéf týmu Toro Rosso Franz Tost a pokračoval: „Ale udělat krok vpřed je jedna věc: teď záleží na tom, jaký krok vpřed učinil Mercedes.“

„Ale ohledně práce od Renaultu jsem celkem pozitivní – protože jsme ve středu byli prvním týmem na trati, během filmového dne, a najeli jsme bez jakýchkoliv potíží šestadevadesát kilometrů. To byl krok vpřed a já doufám, že tu budeme mít dobrý test. Důvěřujeme práci Renaultu, a zbytek se uvidí,“ doplnil.

A podobnými slovy okomentoval aktuální formu francouzského dodavatele motorů také James Key, jenž u Toro Rosso zastává funkci technického ředitele: „Rozhodně jsou v daleko lepší kondici, než v jaké byli minulý rok. Loni si prošli krušnými časy, ale extrémně dobře se z toho vzpamatovali, takže uvidíme, co s tím budeme moci udělat.“

 

 

Diskuse k článku

Napsat komentář