Renault se připravuje na Sainzův návrat do Red Bullu. Místo Ricciarda

Renault se připravuje na to, že pro příští sezonu přijde o Carlose Sainze. Ne, že by si jej nechtěl ponechat. Chce se připravit na variantu, že Red Bull opustí Daniel Ricciardo. "Může se to stát, buďme upřímní," řekl Renault. V takovém případě si Red Bull povolá Sainze zpátky, protože obě strany mezi sebou mají smlouvu.

1 Štítky: Carlos Sainz Daniel Ricciardo Renault Zveřejněno 1. 05 2018 — GPF1.cz

Carlos Sainz byl Red Bullem do Renaultu propůjčen v rámci složité dohody McLaren – Honda – Renault – FOM – Red Bull. Sainz ale zůstal pod smlouvou s Red Bullem. Pokud by tým někoho potřeboval v případě, že Daniel Ricciardo opustí Red Bull, vezmou si Sainze zpátky. Toho si je Renault velmi dobře vědom.

„Musíme si to naplánovat,“ řekl šéf programu F1 Renaultu Cyril Abiteboul. „Musíme se připravit na nejhorší. To nejhorší je, že i když bychom jej chtěli, tak Carlos Sainz odejde. A buďme upřímní, může se to stát. A podle toho musíme plánovat.“

Renault přesto pracuje na novém voze pro rok 2019 také s Carlosem Sainzem. Red Bull dal Ricciardovi termín do konce srpna, aby se rozhodl. Tak dlouho ale Renault čekat nechce.

Ricciardo vyjednává smlouvu s Ferrari

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Renault se připravuje na Sainzův návrat do Red Bullu. Místo Ricciarda”

  1. Jirka_1 napsal:

    No, Sainz jako Španěl je horká hlava, s Maxem bude srandy kopec… 🙂

Napsat komentář