Renault se rozhodne v září

V jaké formě a jestli vůbec zůstane Renault ve formuli 1, rozhodne vedení automobilky v září.

4 Štítky: Renault Zveřejněno 28. 07 2015 — Jan Pastorek

V jaké formě a jestli vůbec zůstane Renault ve formuli 1, rozhodne vedení automobilky v září.

Spory mezi Renaultem a Red Bullem přerostly v trvalou mediální přestřelku a vše směřuje k tomu, že si Renault koupí vlastní tým. Ale zatím to není jisté.

„Marketingové oddělení zkoumá všechny naše závazky, abychom maximalizovali přínosy,“ řekl sportovní šéf Renaultu Cyril Abiteboul pro L’Equipe. „Pokud se účastníme nějaké série, musí to mít pro naší značku přínosy. Ale úvahy pokračují. Rozhodnutí ještě nepadlo.“

Že Renault nebude váhat s realizací velkých změn, naznačil tím, že přestal financovat Světovou sérii Renault.

„Formuli Renault 3,5 přestaneme dotovat. Formule Renault pomohly formovat 60 % současných pilotů F1, jako jsou Lewis Hamilton nebo Kimi Räikkönen, ale nikdo to neví,“ lamentoval Abiteboul. „My už nemůžeme všechno dělat sami, izolovaní. Nic není tabu. Světová série Renault přiláká 60 až 100 tisíc diváků za víkend, několikrát za rok, ale finančně a lidsky je velmi nákladná.“

Ve formuli 1 se teď v souvislosti s Renaultem hovoří nejčastěji o enstonské stáji Lotus, která už v minulosti francouzské automobilce patřila. Ta je ale zatížena dluhy, proto Renault nad její koupí váhá.

„Musíme se ujistit, že to, co koupíme, bude mít solidní základy. Dnešní Lotus už není tím, čím byl před dvěma nebo třemi lety,“ dodal Abiteboul s tím, že šéf automobilky Carlos Ghosn dostane příslušný spis tento týden, zatímco rozhodnutí by měl učinit na začátku září.

Diskuse k článku

4 komentáře: “Renault se rozhodne v září”

 1. vocho67 napsal:

  No, oni nějaké pokroky zase přijdou. Snad to nebude tak jednoznačné.

 2. alberto.ascari napsal:

  vocho67:
  Ještě dodám. Tím, že se Red Bull mohl snažit o předjetí Mercedesu na konci rovinky něco naznačuje. Uvidíme příští závod.

  Příští a přespříští závod neuvidíme vůbec nic kromě brutální dominace MGP, protože nás čekají dva „nejsilovější“ závody v kalendáři, Spa a Monza. Tam se můžeme bavit, jestli nám MGP dá 30 nebo 45s v cíli. Možná jen 30 v Monze, ta je kratší…

  Ale zpátky k tématu, celý projekt reinkarnace černozlatého Lotusu (JPS) mi přišel od začátku trošku chucpe, nemohl jsem se s tím nikdy ztotožnit. Správné by bylo odkoupit zpátky Enstone outfit, přetřít monoposty na žluto, a jedeme, návrat do první éry turba. Maldonada poslat do Nascaru, nechat Groa a k němu nějakého mlaďocha z GP2.

 3. vocho67 napsal:

  Ještě dodám. Tím, že se Red Bull mohl snažit o předjetí Mercedesu na konci rovinky něco naznačuje. Uvidíme příští závod.

 4. vocho67 napsal:

  Těším se, co bude!

Napsat komentář