Renault nechce dát Red Bullu nový motor pro Kanadu

Napětí mezi Renaultem a Red Bullem podle všeho před dalším závodem v Kanadě zhoustne. Renault sice má v plánu nasadit vylepšené pohonné jednotky, ale ty se prý nehodí pro všechny týmy. Jmenovitě Red Bull.

2 Štítky: Red Bull Renault Zveřejněno 31. 05 2018 — GPF1.cz

Šest pohonných jednotek Renaultu, McLarenu a Red Bullu mají najeto různý počet kilometrů. To podle toho, jak se komu v závodech dařilo. Navíc Daniel Ricciardo už jezdí se druhým setem komponent své pohonné jednotky.

„Počet ujetých kilometrů není u všech motorů stejný,“ řekl šéf programu F1 Renaultu Cyril Abiteboul. „Teprve tedy uvidíme, kdy a kde přesně novou specifikaci nasadíme. V závislosti na konkrétní dodavatelské situaci máme k dispozici šest motorů. Takový je plán, ale nejsem si jist, jestli je dobré je nasadit do všech šesti aut, zejména Red Bullu. Musíme se na to podívat.

S týmy vždy spolupracujeme. Snažíme se dosáhnout na co nejlepší výsledek z pohledu celé sezony.“

Největší zlepšení se očekávají od jednotky spalovacího motoru. Red Bull ale doufá také ve spolehlivost – v Monaku mu vypadl kinetický generátor MGU-K. Red Bull chce také zlepšení rychle, i když jsou malá. Kdo má ve vztahu Red Bull – Renault silnější slovo o tom, kdy bude nová jednotka nasazena, ukážou další dny.

Pilot Odjeto kilometrů
Carlos Sainz 1784
Fernando Alonso 1697
Stoffel Vandoorne 1688
Max Verstappen 1430
Daniel Ricciardo 1419
Nico Hülkenberg 1241

Diskuse k článku

2 komentáře: “Renault nechce dát Red Bullu nový motor pro Kanadu”

  1. Kakanen napsal:

    Grahame, tak se vrať na polskej alonsoweb a nepyskuj!👊

  2. GRAHAM napsal:

    V nadpise lžete jak když tiskne. Dle pravidel to totiž nejde. Kvalita článků je hruzná.Něco s tím dělejte, pokud nechcete být iBlesk.:-(

Napsat komentář