Renault podcenil komplexnost pohonných jednotek, přiznává Jalinier

Bývalý šéf Renaultu Sport F1 Jean-Michel Jalinier nakonec připustil, že ve Viry neodvedli nejlepší práci na novém pohonu.

Štítky: Jean-Michel Jalinier Pohonné jednotky Renault Zveřejněno 14. 08 2014 — Jan Pastorek

Bývalý šéf Renaultu Sport F1 Jean-Michel Jalinier nakonec připustil, že ve Viry neodvedli nejlepší práci na novém pohonu.

Ještě před pár dny viděl Jalinier jako hlavní příčinu rozdílů mezi motory finanční prostředky, kterými jednotliví výrobci disponují, a měl za to, že v rámci svých podmínek odvedl Renault korektní práci.

Teď už přiznává chyby. „Podcenili jsme komplexnost systémového přístupu,“ uvedl v rozhovoru pro Auto Hebdo. „Hned na začátku jsme přišli na to, že tato pohonná jednotka vyžaduje globální systém, který má důležité elementy – baterii, rekuperaci kinetické a tepelné energie, spalovací motor atd., a že existuje téměř nekonečný počet možných režimů využívání těchto elementů a různých energií v závodech.“

„Ale podcenili jsme komplexnost systému jako celku. A interakci mezi tímto globálním systémem a šasi, hlavně na úrovni elektronického brzdného systému, jehož ideální fungování v podobě požadované našimi jezdci si vyžádalo několik závodů ladění.“

Místo Jaliniera teď Renault Sport F1 vede Cyril Abiteboul, jehož nový směr se zamlouvá Red Bullu.

Diskuse k článku

Napsat komentář