Renault otevřeně přiznává potíže, McLaren i Alonso ale zůstávají v klidu

Problémy Renaultu se spolehlivostí, které se objevily v závěru letošní sezony, nejsou důvodem k tomu, aby se McLaren znepokojoval ohledně příštího roku, kdy bude s francouzskými agregáty závodit. Tvrdí to Fernando Alonso a Eric Boullier.

1 Štítky: McLaren Pohonné jednotky Renault Zveřejněno 22. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

McLaren od příštího roku bude jezdit s pohonnými jednotkami Renaultu, na které přejde po třech neúspěšných sezonách s Hondou. Zatímco forma japonského motoráře se v závěru roku relativně stabilizovala (i když výkon stále chybí), u Renaultu to vypadá na opačný trend.

Francouzský motorář má potíže se spolehlivostí, v důsledku čehož mu docházejí náhradní díly. Hlavně Toro Rosso se trápí s častými poruchami, což dokonce vedlo v otevřený konflikt mezi týmem a Renaultem. Ten nyní trochu otočil a veřejně přiznal své potíže. Například v Brazílii musely jeho týmy už po úvodním kole přepnout motor na úsporný režim.

„Víme, že jsme v pozici, kdy musíme obětovat trochu výkonu ve prospěch navýšení životnosti komponent pohonné jednotky,“ prohlásil šéf Renaultu Cyril Abiteboul. „Není to pěkná situace. Musíme se ujistit, že se znova nestane, abychom se museli rozhodovat mezi životností a výkonem. Pokud chceme závodit v F1, potřebujeme obojí.

Musíme si promyslet, co uděláme v Abú Dhabi. Na jedné straně bychom rádi byli agresivní. Když nebudete agresivní v posledním závodě, tak kdy jindy? Na druhou stranu víme, že v šampionátu je nám Haas blízko (ztrácí dva body, pozn. red.), a tak musíme najít kompromis. Na něj se budeme pár dní před závodem soustředit,“ dodal Abiteboul.

Jeden by si tak mohl myslet, že McLaren v současnosti o svém přestupu k Renaultu pochybuje. Podle Fernanda Alonsa ale obavy ve Wokingu nepanují. „Renault je rozhodně jedním z nejlepších motorářů a za posledních deset nebo dvanáct let patřil mezi nejúspěšnější automobilky v F1. Takže o příští sezonu nemám nejmenší obavy.“

Alonsova slova podpořil i závodní ředitel McLarenu Eric Boullier. „Potíže Renaultu se objevují převážně u jednoho týmu. O rok 2018 se nebojíme. Renault není na špici jako Mercedes, ale myslím, že vyřešil většinu potíží. Chystá se k velkému kroku vpřed, ale to ví,“ řekl Boullier.

Diskuse k článku

Napsat komentář