Renault nestíhá

Nový motor až v USA. Pokud vůbec.

Štítky: Red Bull Renault Toro Rosso Zveřejněno 5. 09 2015 — GPF1.cz

Situace Renaultu nabírá bizarních rozměrů. Poté, co Red Bull a Toro Rosso očekávaly vylepšené pohonné jednotky v Rusku, dočkají se jich nyní nejdřív v USA. Ale tam je týmy ani nemusí chtít.

Red Bull by rád nasadil nové motory s řadou vylepšení v Rusku, jenže trhlinou celého plánu je neschopnost Renaultu dodat tyto agregáty. Zatím se totiž nepodařilo nechat je schválit po kvalitativní stránce – jsou jinými slovy nespolehlivé ještě v továrně.

Renault nechal Red Bullu a Toro Rosso takticky nasadit řadu nových komponent, aby v případě potřeby vydržely až do konce sezony. V tom ale spočívá onen vtip: pokud se skutečně Renaultu podaří do Ameriky přivézt nové pohonné jednotky, jejich nasazení si vyžádá další penalizace. Red Bull a Toro Rosso se tedy může paradoxně rozhodnout zůstat u starých jednotek a dojet s nimi sezonu. Alespoň tak to Christian Horner podal.

To se ale minimálně v případě Daniela Ricciarda nestane, protože ten přišel o zbrusu novou pohonnou jednotku ve třetím tréninku na Monze.

Podle informací z italských médií bude smlouva mezi Red Bullem a Mercedesem oznámena v blízké budoucnosti. V sobotu na Monze se Renault údajně dohodl s Lotusem.

Diskuse k článku

Napsat komentář