Renault musí příští rok upřednostnit Red Bull

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner prozradil, že smlouva s Renaultem zajišťuje jeho týmu postavení jedničky mezi zákazníky.

2 Štítky: Red Bull Renault Zveřejněno 11. 08 2015 — Jan Pastorek

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner prozradil, že smlouva s Renaultem zajišťuje jeho týmu postavení jedničky mezi zákazníky.

Renault zvažuje, že si koupí tým a bude znovu konstruktérem ve formuli 1. Podle Red Bullu se to ale nemůže stát dřív než v roce 2017, protože příští rok bude stále platit současná smlouva.

„Ať už udělají cokoliv, potřebuji konkurenceschopný motor, a my máme smlouvu, která jasně říká, že jsme jejich první tým. Ať už udělají cokoliv, na nás to dopady mít nebude,“ řekl Horner pro Crash.net.

„S Renaultem jsme v jasné situaci do konce příštího roku nezávisle na tom, jak se příští rok rozhodnou. Renault to ví, takže nejdůležitější pro obě strany je, aby se Renault věnoval ztrátě na pohonné jednotky Mercedes a Ferrari, a snížil ji.“

První výsledky očekává Red Bull už letos. „Nemají na výběr, musí to otočit. V druhé polovině roku musíme vidět, že je směr správný a že bude pokračovat ve vývoji pro příští rok,“ dodal Horner.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Renault musí příští rok upřednostnit Red Bull”

  1. Matthew88 napsal:

    Ak Renault naozaj kupi nejaky tim, tak bude mat RB velke problemy…a to, ze maju v zmluve nieco o prvom time si mozu strcit za klobuk 🙂

  2. CZJ napsal:

    Myslím, že krok Renaultu je jedině správný – a toto vyjádření je toho důkazem. RedBull se posunul od vyhrožování zpět k plnění smlouvy.

Napsat komentář