Renault má nový software, který má zabránit opakování problémů z Rakouska

Týmy Renaultu přijely do Británie s aktualizovaným softwarem standardizované elektronické řídící jednotky (ECU).

1 Štítky: Pohonné jednotky Renault Zveřejněno 3. 07 2014 — Jan Pastorek

Týmy Renaultu přijely do Británie s aktualizovaným softwarem standardizované elektronické řídící jednotky (ECU).

Inženýři Renaultu zjistili hned po Grand Prix Rakouska, že problémy, který zastavily v úvodu závodu Sebastiana Vettela, měla na svědomí ECU.

„Přišli jsme na to, že poté, co Vettel stiskl tlačítko pro předjíždění, vybralo to mapu (motoru), která nebyla přijata,“ vysvětloval Rémi Taffin Autosportu. „Výsledkem byl požadavek na krouticí moment 0 newtonmetrů, takže neměl žádný výkon. V podstatě to bylo v nečinnosti.“

„V tu chvíli jsme přišli na to, že to spustilo to tlačítko, proto jsme Ricciarda požádali, ať ho nepoužívá.“

Software ECU má ale na starost FIA a podle Renaultu se jednalo o chybu, o které se vědělo už od zimních testů. Nová verze softwaru by ji měla definitivně odstranit.

„Podívali jsme se na standardizovaný software, který měl ten problém, že neakceptoval některé mapy, když procházely tou částí kódu přes tlačítko pro předjíždění,“ pokračoval Taffin.

„Když jsme šli normální cestou běžným přepínačem map, byla akceptována. Takže pro tady máme novou verzi softwaru, která to opravuje. To byl v podstatě ten problém.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Renault má nový software, který má zabránit opakování problémů z Rakouska”

  1. Flynn napsal:

    Ach jo, co je to za závody, kde o kvalitě a vítězi rozhoduje software? Problém byl odstraněn tak, že na volant přidali další tři tlačítka – Ctrl, Alt, Delete?
    Ač F1 miluju (!!!!), tak oproti 70. a 80. létům to již není ono.

Napsat komentář