Renault k Red Bullu: Uděláme všechno pro to, abyste rozchodu litovali

Renault doufá, že Red Bull bude rozchodu litovat, uvedl šéf programu F1 v Renaultu Cyril Abiteboul poté, co Red Bull oznámil partnerství s Hondou. Naznačil přitom, že by Red Bull nemusel dostat specifikaci C motoru, kterou Renault chystá.

Štítky: Red Bull Renault Zveřejněno 19. 06 2018 — GPF1.cz

“Uděláme vše, co je v našich silách, aby toho rozhodnutí litovali,” řekl Cyril Abiteboul. “Co tím myslím, samozřejmě, je odvést na dráze co nejlepší výkon s naším vlastním týmem pod našimi vlastními barvami.

Jsem opravdu nadšen tím, jaká výkonnostní vylepšení očekáváme. Zejména v souvislosti se specifikací C, kterou chystáme nasadit v průběhu sezony. Zatím není důvod předpokládat, že tuto specifikaci Red Bull nedostane, i když na detailech alokace motorů ještě pracujeme.”

Odchodem Red Bullu od Renaultu není Abiteboul překvapen, byl prý v plánu už od loňska.

“V sérii ujednání bylo obsaženo ukončení smlouvy s Toro Rosso ke konci roku 2017 a s Red Bullem ke konci roku 2018. Red Bull nás jen požádal, abychom to nekomunikovali,” řekl Abiteboul. “Red Bull nás ale požádal o nabídku pro další období, protože váhali, jakým směrem se dát. Pro nás je to jen potvrzení toho, co už bylo dohodnuto.”

Abiteboul přiznal, že Red Bull chtěl tovární vztah, který mu Renault už nemohl nabídnout.

“Chtěli po nás finanční podporu, přístup do továrny, to jsme jim nabídnout nemohli. Soustředíme se plně na náš tým Renault. Ambice Red Bullu trochu odváděly naši pozornost.”

Abiteboul současně uvítal rozhodnutí Red Bullu, protože jeho neustálé posouvání už prý hrozilo vyzrazením částí duševního vlastnictví v přípravě na sezonu 2019.

Diskuse k článku

Napsat komentář