Renault jezdil v Jerezu na osmdesát procent, sekundu a půl od svého maxima
Provozní šéf Renaultu Rémi Taffin prozradil, jakou výkonnostní rezervu si Francouzi nechávají u svého pohonu do začátku sezóny.
Provozní šéf Renaultu Rémi Taffin prozradil, jakou výkonnostní rezervu si Francouzi nechávají u svého pohonu do začátku sezóny.
Před rokem byl Renault ve velkých problémech, protože jeho týmy nemohly v testech jezdit kvůli technickým problémům s pohonnou jednotkou. Letos je situace o poznání lepší, i když k ideální spolehlivosti měl motor pořád daleko. Více se v tomto ohledu dařilo týmu Toro Rosso než Red Bullu, který má pohon instalovaný trochu jinak.
„Udělali jsme krok vpřed, to je jisté, ale těžko se srovnávat s konkurencí, která také pokročila, ale doufejme, že méně než my,“ uvedl Taffin pro F1i. „Jasnější to bude v Melbourne. Teď ještě nejsme ve specifikaci pro Melbourne, jenom na 80 až 90 procentech.“
„Výkon budeme postupně navyšovat, abychom v Austrálii byli na 100 procentech. Hlavní část vývoje se uskuteční na začátku sezóny, ale necháme si také pár žetonů pro vylepšení našeho kompletu v průběhu šampionátu.“
O rozložení sil podle Taffina zatím nemůže být řeč.
„Myslím, že v Jerezu jsme byli tak sekundu a půl od našeho čistého výkonnostního potenciálu, ale museli jsme šetřit motory, abychom jezdili. V Barceloně budeme dál pracovat na výkonnosti a pohon začneme využívat naplno.“
„Ale k určení hierarchie budeme mít daleko, protože nikdo neví, kdo má 100 kilogramů benzínu nebo pneumatiky staré 30 kol. Takže srovnávat časy je zbytečné. Každý tým má vlastní vývojovou strategii a až v Melbourne uvidíme.“




Diskuse k článku