Renault je bez šéfa! Frederic Vasseur se s týmem dohodl na ukončení spolupráce

Nečekaná zpráva přišla z tábora Renaultu. Šéf týmu Frederic Vasseur totiž končí ve své pozici po vzájemné dohodě s vedením automobilky. Francouz se ke staronovému továrnímu týmu připojil na startu loňské sezony v rámci restrukturalizace. Vasseur spolupracoval hlavně s výkonným ředitelem Cyrilem Abiteboulem na dlouhodobém plánu, který měl zajistit francouzskému týmu návrat na výsluní. Zhruba uprostřed sezony byl…

Štítky: Cyril Abiteboul Frederic Vasseur Renault Zveřejněno 11. 01 2017 — Lukáš Štěrovský

Nečekaná zpráva přišla z tábora Renaultu. Šéf týmu Frederic Vasseur totiž končí ve své pozici po vzájemné dohodě s vedením automobilky.

Francouz se ke staronovému továrnímu týmu připojil na startu loňské sezony v rámci restrukturalizace. Vasseur spolupracoval hlavně s výkonným ředitelem Cyrilem Abiteboulem na dlouhodobém plánu, který měl zajistit francouzskému týmu návrat na výsluní.

Zhruba uprostřed sezony byl Vasseur jmenován týmovým šéfem, zatímco Abiteboul se poroučel do továrny v Enstone, kde měl pomoci zlepšit kontinuitu provozu. Frederic Vasseur měl podle svých rozdílné vize ohledně budoucnosti Renaultu a toho, jak tým jako takový vést, než managment automobilky, což vedlo až k dohodě o ukončení jeho působení u stáje F1.

„Po první novodobé sezoně Renaultu jakožto továrního týmu ve formuli 1 dochází po vzájemné dohodě a s okamžitou platností k ukončení pracovního vztahu s Fredericem Vasseurem. Obě strany jsou odhodlány udržet dobré vzájemné vztahy,“ stojí mimo jiné v tiskovém prohlášení týmu.

Čtěte dále: Mercedes potvrdil odchod technického ředitele Paddyho Lowea

Zatímco Palmer v Renaultu zůstává na pozici jezdce, jeho šéf Vasseur končí

Zatímco Palmer v Renaultu zůstává na pozici jezdce, jeho šéf Vasseur končí

Diskuse k článku

Napsat komentář