Renault hledá odběratele motorů. Nevyšla Alfa Romeo, oslovil Williams

O motory Renault není ve startovním poli zájem. Francouzské automobilce se zřejmě nepodaří najít platící zákaznický tým ani pro rok 2022. Oslovil údajně Williams.

Štítky: Pohonné jednotky Renault Williams Zveřejněno 4. 02 2021 — Lukáš Štěrovský

Renault – tedy po novém Alpine – vloni přišel o McLaren, který se rozhodl pro pohonné jednotky od Mercedesu. Francouzský motorář je tak aktuálně jediný, kdo vyjma sebe nedodává motory žádné další stáji, čímž přichází o peníze i data.

I proto Renault začal vyjednávat s Alfou Romeo. Nicméně, jak už dříve zmínil její šéf Frederic Vasseur: „Jsme smluvně svázáni s Ferrari do konce roku 2021. Pak si to budeme muset promyslet, další smlouva by kvůli novým vozům měla být od roku 2022 až do roku 2026. Nikdo však nezaručí, že to bude zase s Ferrari. Je to jako s manželstvím,“ zakončil Vasseru na humornou notu.

Pozdější zprávy ale odhalily, že Alfa zřejmě prodlouží s Ferrari až do roku 2025, takže Renault je mimo hru. Podle webu Motorsport.com tak Francouzi zaměřili svoji pozornost na Williams. Mezi Renaultem a britskou stájí už údajně proběhl první kontakt, nicméně i v tomto vztahu by bylo potřeba překonat několik významných překážek.

Předně týmy už pracují na vozech 2022, a tak by změna dodavatele pohonné jednotky musela být oznámena v brzké době, aby ji Williams stihl promítnout do chystané koncepce vozu. Jenže Williams uzavřel exkluzivní smlouvu s Mercedesem, která rozšíří vzájemnou spolupráci, a to právě od roku 2022. Stříbrné šípy budou do Grove dodávat nově převodovky a některé části hydraulického systému.

Reálně pro Renault nevypadá ani návrat k Red Bullu, který zřejmě bude pokračovat s motory Honda, jež si bude sám spravovat za pomoci externí firmy. Renault tak zřejmě minimálně příští dva roky bude bez zákaznické stáje, byť se údajně snaží nalézt rychle řešení, jak tuto překážku zdolat.

Novým šéfem týmu Alpine F1 je Davide Brivio – profil