Renault dá Palmerovi novou podlahu, chce od něj body

Brit má stále na svém kontě nulu, proto je pod tlakem.

Štítky: Jolyon Palmer Renault Zveřejněno 22. 07 2017 — Pavel Fabry

Jolyon Palmer dostane pro nadcházející Velkou cenu Maďarska novou podlahu. Vylepšené díly již na Silverstonu zkoušel týmový kolega Nico Hülkenberg a předvedl dosud nejvíce konkurenceschopný výkon sezony, když se kvalifikoval i dojel šestý. Palmer se tak může těšit na lepší výkonnost vozu, zároveň se tím však zvyšuje tlak ze strany týmu, který od něj očekává první letošní body.

„Na Silverstonu jsme ukázali, že se nadále zlepšujeme,“ řekl generální ředitel týmu Cyril Abiteboul. „Nové díly pro šasi, zejména nová podlaha, se ukázaly jako pozitivní, příkladem je osm bodů od Nika a silný kvalifikační výkon obou jezdců.

Je klíčové, abychom v Maďarsku toto zlepšení podpořili oběma vozy v první desítce, chceme první polovinu sezony zakončit pozitivně. Abychom toho dosáhli, musíme se zbavit našich problémů se spolehlivostí. Známe svoji situaci a oblasti, které vyžadují naši větší pozornost.

Naše cíle zůstávají nezměněné, před začátkem přestávky 30. července chceme být šestí a potom pátí do konce sezony. Dvojitý bodový výsledek máme rozhodně na dosah.“

Renault je momentálně osmý v Poháru konstruktérů, pouze tři body mu však chybí na Haas a sedm na Toro Rosso. Pokud chce tedy dosáhnout na šestou pozici, bude muset buď zopakovat výsledek z Anglie, nebo dostat na body oba své jezdce.

Palmer měl na Silverstonu smůlu, když na konci zahřívacího kola selhala hydraulika. Na vině v jeho případě byl problém s těsnicím kroužkem v hydraulickém systému. Brit věří, že nová podlaha podpoří jeho výkonnost.

„V prvním tréninku (na Silverstonu) jsem novou podlahu zkoušel a fungovala hezky, takže jsem rád, že ji na Hungaroringu budu mít,“ řekl Palmer. „Nico během minulého víkendu ukázal její výhody svojí rychlostí v kvalifikaci i závodě. Pro tým je to skvělé, jelikož jsme byli konkurenceschopní a porazili jsme své rivaly ze středu pole. V to doufám také v Maďarsku.“

Diskuse k článku

Napsat komentář