Rekordní GP Eifelu pro Hamiltona, první pódium od návratu získal Renault

Velká cena na okruhu Nürburgring, kam se formule 1 vrátila poprvé od roku 2013, se nesla v duchu přepisování historie. Lewis Hamilton získal 91. vítězství, kterým vyrovnal rekord Michela Schumachera. Třetí místo obsadil Daniel Ricciardo, který tak týmu Renault dojel pro první stupně vítězů od návratu automobilky do šampionátu v roce 2016. Rekordní počet startů (323) má po neděli na kontě Kimi Räikkönen.

Štítky: GP Eifelu Zveřejněno 11. 10 2020 — Lukáš Štěrovský

Bottas sice na startu po souboji ubránil první místo, ale ve 13. kole probrzdil a musel předčasně do boxů. O drama se v úvodu postaral Vettel, který se roztočil při pokusu o předjetí v první zatáčce, a Räikkönen, jenž ve stejném místě trefil Russella. Zatímco pro pilota Williamsu to byla konečná, Fin ve svém rekordním závodě pokračoval s poškozenou bočnicí spoileru a navrch dostal penalizaci deseti sekund.

O pár chvil později zastavila Bottase ztráta výkonu jeho pohonné jednotky. Na čele jezdil Hamilton s náskokem několika sekund na Maxe Verstappena. Odstoupil rovněž Alex Albon, který při souboji v poslední zatáčce zadním kolem urazil přední křídlo Danillu Kvjatovi. Technické problémy hlásil také Lando Norris. Právě jeho odstoupení ve 44. kole stálo za vyjetím safety caru, při kterém všichni jezdci zamířili do boxů pro nové pneumatiky.

Pro vítězství si nakonec dojel Lewis Hamilton, druhé místo (a bod navíc za nejrychlejší kolo) bral Max Verstappen před Danielem Ricciardem. Diváckou anketu Pilot dne ovládl Nico Hülkenberg, který u Racing Pointu nahradil Lance Strolla, jenž se necítil dobře, a dokázal získat body za osmé místo.