Ředitel závodu se Hamiltonovi omluvil za to, že mu na prvním místě zkomplikoval život

Ředitel závodu Charlie Whiting se omluvil vítězi GP Singapuru Lewisi Hamiltonovi za to, že jeho tým neodvedl lepší práci při 'vyklízení jezdců o kolo zpátky'.

1 Štítky: FIA Lewis Hamilton Zveřejněno 16. 09 2018 — GPF1.cz

Při jednom z momentů spolu bojovali závodníci o kolo zpět, které zrovna dojelo čelo startovního pole v podobě Lewis Hamilton a Max Verstappen.

Romain Grosjean a Sergej Sirotkin ale bojovali o pozici, a tak chvíli trvalo, než Grosjean uhnul. Toho málem využil Verstappen, který v jednu chvíli dokonce zaútočil na Hamiltonovo první místo.

Grosjean následně dostal trest pěti sekund. Whiting řekl, že v případě modrých vlajek prostě musí závodníci přestat bojovat a vyklidit cestu.

Bezprostředně po dojetí do cíle navštívil Charlie Whiting Lewise Hamiltona a vyjádřil politování nad tím, že lídři závodu neměli snadnější cestu přes piloty, kteří byli o kolo zpátky.

Téma modrých vlajek bylo na okruhu Marina Bay v kurzu. Valtteri Bottas si stěžoval, že Nico Hülkenberg nedostává znamení modrou vlajkou na příkaz pustit pilota za sebou. Jenomže Hülkenberg držel vyrovnané závodní tempo a hlavně byl před Bottasem natolik vepředu, že systém modrých vlajek nebyl pro Hülkenbergovo auto vůbec aktivován.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Ředitel závodu se Hamiltonovi omluvil za to, že mu na prvním místě zkomplikoval život”

  1. Louis65 napsal:

    Ze by se modra vlajka preventivne aktivovala pro *zbytek sveta* jiz napr. od pateho kola, nebo radeji jiz s aktivaci DRS?

Napsat komentář