Ředitel závodů po inspekci GP Evropy: podnik v Baku bude parádní

Nejvyšší představitelé FIA po inspekci dějiště letošní Velké ceny v ázerbájdžánském Baku slibují, že letošní Velká cena bude parádní podívanou. První čtyři závody sezony jsou za námi a šampionát se přesouvá do Evropy. Což znamená, že přípravy na Velkou cena Evropy, která se bude konat od 17. do 19. června v ulicích města Baku (hlavní…

1 Štítky: Ázerbájdžán GP Evropy Zveřejněno 10. 05 2016 — GPF1.cz

Nejvyšší představitelé FIA po inspekci dějiště letošní Velké ceny v ázerbájdžánském Baku slibují, že letošní Velká cena bude parádní podívanou.

První čtyři závody sezony jsou za námi a šampionát se přesouvá do Evropy. Což znamená, že přípravy na Velkou cena Evropy, která se bude konat od 17. do 19. června v ulicích města Baku (hlavní město Ázerbájdžánu), jsou v plném proudu. Velká cena Evropy se naposledy konala v roce 2012 ve Valencii, teď se po čtyřleté odmlce vrací a organizátoři nechtějí nechat nic náhodě!

V jejich prospěch mluví i ředitel závodů Charlie Whiting, který se právě vrátil z poslední inspekce a je přesvědčen, že vše bude včas připraveno. „Lze vidět kvalitu všech zařízení, kam jen se podíváte,“ říká.

V rozhovoru pro oficiální web F1 dále uvádí, že svou specifikací se trať v Baku podobá singapurskému okruhu, ale dle jeho názoru budou v Baku závodníci dosahovat větší maximální rychlosti než na okruhu Marina Bay. Maximální rychlost na tomto okruhu je 305 km/h. Nicméně podle odhadů McLarenu a Fernanda Alonsa, který navštívil okruh před časem, se v Baku dá dosáhnout rychlosti až 340 km/h.

Výkonný ředitel okruhu v Baku Arif Rahimov si váží pochvaly ze strany Charlieho Whitinga. Zároveň nepochybuje, že Velká cena Evropy nabídne divákům velkolepou podívanou, ať už z hlediště nebo na televizních obrazovkách.

„Nezbývá než dotáhnout všechno dokonce až k cílové čáře a ujistit se, že při příští Charlieho návštěvě bude vše plně připraveno na hostování závodního víkendu,“ komentuje Arif současné cíle organizátorů.

Z pohledu diváka to vypadá, že se máme na co těšit. Všechno probíhá podle plánu, proto nás v neděli 19. června ve 14:00 našeho času (17:00 místního času), kdy po čtyřech letech odstartuje Velká cena Evropy, čeká zajímavý závod na novém okruhu, ze kterého týmy nebudou mít dispozici žádné statistiky z předchozích let, a proto do poslední chvíle nebude jasné, kdo si bude jak stát.

Čtěte dále: Video: Trať v Baku pod drobnohledem

I podle Alonsa bude VC Evropy fantastickým podnikem

I podle Alonsa bude VC Evropy fantastickým podnikem

Diskuse k článku

Napsat komentář