Ředitel závodů Michael Masi skončil

Michael Masi, po Charliem Whitingovi ředitel závodů, bude vystřídán. Ve čtvrtek to potvrdila FIA.

Štítky: Eduardo Freitas FIA Michael Masi Niels Wittich Zveřejněno 17. 02 2022 — Tomáš Richtr

Michael Masi se stal středem sporů kvůli závěru Velké ceny Abú Dhabi, kterou nechal restartovat v posledním kole za cenu toho, že oprušil procedurální postupy FIA popisující restart velkých cen. Díky tomu dostal Max Verstappen šanci předjet Lewise Hamiltona v posledním kole a získat titul.

Po dlouhých sporech v zákulisí a také výměně prezidenta FIA došlo k rozhodnutí, že Michael Masi už ředitelem závodů nebude. Nahradí jej dvojice lidí, kteří se budou střídat.

Tím prvním je Portugalec Eduardo Freitas známý jako vytrvalostních závodů Mistrovství světa (WEC). Druhým je Němec Niels Wittich, který do loňské sezony řídil závody německého šampionátu cestovních vozů DTM. Podporovat je bude veterán FIA Herbie Blash, dlouholetá pravá ruka zesnulého Charlieho Whitinga.

Ředitelství závodu bude nově podporovat funkce Virtual Race Control Room, fyzicky umístěná mimo závodní okruhy. Prezident FIA ji přirovnal k fotbalovému systému VAR.

Zrušena bude přímá rádiová komunikace mezi týmy a ředitelem závodů. Bude ale exitovat způsob, jak směrem k ředitelství závodu pokládat otázky.

Ředitel závodů: o žádném upřednostňování Red Bullu nemůže být řeč