Ředitel závodů: Kolize Verstappena a Hamiltona jsou dané výjimečností boje o titul

Ředitel závodu FIA Michael Masi prohlásil, že střety mezi Lewisem Hamiltonem a Maxem Verstappenem jsou součástí intenzivní mistrovské bitvy.

Štítky: FIA Michael Masi Zveřejněno 8. 12 2021 — Jiří Košta

Hlavní protagonisté Hamilton a Verstappen dorazí do Abú Dhabí bodově nastejno. Stalo se tak po dramatické bitvě na novém okruhu v Džiddě, kterou ale doprovázela řada kontroverzí.

Poté, co se Verstappen agresivně bránil před Hamiltonem, využil první výjezd zatáčky k udržení pozice a vyjel mimo trať.

Verstappen dostal pokyn, aby vzdal pozici a nechal projet Hamiltona, takticky zpomalil před detekční linií DRS v závěrečné zatáčce, čímž zmátl Hamiltona, který najel do zadní části Red Bullu.

Verstappen dostal po závodě 10sekundovou penalizaci za incident, a ačkoli to nemělo žádný vliv na výsledek, tak šlo směrem k Masimu hodně otázek.

„Je to intenzivní mistrovská bitva mezi dvěma fantastickými jezdci a dvěma skvělými týmy. Je to součást intenzivní mistrovské bitvy na obou stranách,” říká ředitel závodů.

Vyhodnocení nehody přišlo až po závodě, jelikož komisaři chtěli slyšet názory od obou jezdců.

Byly vzneseny otázky týkající se kodexu chování na trati poté, co Verstappen v Brazílii unikl sankcím za vyvezení Hamiltona z trati. Přestože už na jezdce čeká jen jeden víkend sezony, ještě se pravděpodobně něco objeví.

„Myslím, že na briefingu jezdců se vždy diskutuje o různých věcech. Jestli ano, nebo ne, je to součást toho, proč pořádáme setkání jezdců, abychom mezi námi vedli otevřenou a upřímnou diskusi a vyměnili si názory.”

Veloce Racing mění sestavu pro poslední víkend Extreme E