Red Bullu závod nevyšel, Ricciardo si alespoň zapředjížděl, Kvjata zradila technika

U Red Bullu jsou ze závodu frustrováni. Ricciardo se kvůli potížím na startu prokousával závodním polem, Kvjat nedokončil po poruše pohonné jednotky.

Štítky: Christian Horner Daniel Ricciardo Daniil Kvjat Red Bull Thierry Salvi Zveřejněno 12. 04 2015 — Filip Fikejz

U Red Bullu jsou ze závodu frustrováni. Ricciardo se kvůli potížím na startu prokousával závodním polem, Kvjat nedokončil po poruše pohonné jednotky.

Red Bullu Velká cena Číny v Šanghaji příliš nevyšla. Daniel Ricciardo se propadl hned na startu, musel se prokousávat závodním polem a dojel devátý. Daniila Kvjata vyřadily technické problémy.

Ricciardo ztratil hned na startu, kde se mu vůz přepnul do režimu proti zhasnutí motoru. Propadl se až na šestnácté místo, většinu závodu pak strávil soubojem s Marcusem Ericssonem, kterého nakonec porazil. „Musíme zjistit, co se na startu přihodilo, nikdy předtím se nám to nestalo. Je to frustrující. Ovlivnilo to náš závod, trpěli jsme v provozu. Nicméně, pozitivní je, že jsme poznali oblasti, ve kterých se musíme zlepšit. Chytří chlapi v týmu mohou najít řešení,“ je přesvědčen. „Měl jsem drobnou bitvu s Daniilem. Nevím, jestli jsem byl moc optimistický, když jsem ho předjížděl. Měli jsme odlišné strategie, vyřešíme to na brífinku.“

Podle Australana je dnešní výsledek pod jeho možnostmi, věří, že v Bahrajnu se situace zlepší.

Kvjat má za sebou víkend plný technických problémů. Ty ho nakonec vyřadily i ze závodu. „Viděl jsem kouř v zadní části vozu. Nejsem si jistý, co se stalo, ale tým to vyšetřuje. Není to jednoduchá situace, ale musíme zůstat silní. Jsem s týmem, budeme na tom společně pracovat a do Bahrajnu půjdeme s hlavami vzhůru,“ ujistil.

Šéf týmu Christian Horner označil závod za frustrující. „Daniel měl špatný start, Daniil měl slušný, zvolili jsme jinou strategii, začínal na tvrdých pneumatikách, které bylo v úvodních kolech těžké zahřát, pak jeho závod bohužel předčasně skončil poruchou motoru. Daniel se prosadil na solidní deváté místo, předvedl několik manévrů, ale výsledek nebyl, jaký jsme dnes chtěli,“ uznal.

Thierry Salvi z Renaultu uvedl, že Kvjatův problém s pohonnou jednotkou se vyšetřuje. „Musíme problému plně porozumět do příštího závodu,“ uvědomuje si. „Musíme se dál soustředit na spolehlivost a co nejdříve opravit naše problémy.“

Diskuse k článku

Napsat komentář