Red Bullu pomůže, pak se z formule 1 opět stáhne

Adrian Newey se v letošním roce opět o něco více zapojil do vývoje vozu Red Bullu. Technický guru ale prozradil, že se na něj rakouská stáj dlouhodobě spoléhat nemůže.

1 Štítky: Adrian Newey Red Bull Zveřejněno 23. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Red Bull letos zatím jen dvakrát získal stupně vítězů a je na hony vzdálený bojům o vítězství. To donutilo Adriana Neweyho, aby se opět více zapojil do vývoje vozů, jak během minulého týdne potvrdil šéf týmu Christian Horner.

Geniální konstruktér přitom dříve naopak postupně vycouvával z formule 1 a věnoval se například vývoji hypercaru od Aston Martinu, závodům jachet nebo svému synovi Harrisonovi, který závodí v evropské formuli 3.

Konstruktér Adrian Newey se více zapojí do řešení krize Red Bullu

„Ustoupil jsem do pozadí, ale bylo zřejmé, že vůz provozovaný odlišným způsobem nefungoval,“ vysvětluje Adrian Newey. „V rámci jakési povinnosti k týmu se snažím věci posunout vpřed. Od druhého týdne zimních testů jsem celkem zaneprázdněný. Snažím se opět zapojit, abych viděl, jak mohu pomoci.

Není to něco, co chci dělat dlouhodobě, ale jsem rád, že to mohu dělat po určitou dobu. Myslím, že je jasné, že když jsem odešel, systém v týmu byl stabilní a funkční. Jenže přestal fungovat, jakmile došlo k velké změně v pravidlech. Takže je to něco, co musí být do budoucna bráno v potaz.“

O jakou změnu systému se tedy Newey vlastně snaží? Odpověď nabízí Christian Horner. „Fungování týmu je velmi podobné, protože Adrian je pořád jeho součástí. Pravidelně se schází s technickými šéfy. Podle mého je komunikace napříč jednotlivými odděleními to, co měl asi na mysli. Je očividné, že všechno se vyvíjí. Red Bull Racing je rovněž organizací, která se od prvního dne vyvíjí.“

Horner rovněž připouští, že Newey možná při návrhu letošního vozu nebyl tak důsledný ve zkoumání pravidel, jako tomu bylo v minulosti, a tak se teď technický guru snaží vše urychleně dohnat. Neweyho znalosti jsou však pro tým prý nedocenitelné a jeho zapojení do vývoje si váží.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Red Bullu pomůže, pak se z formule 1 opět stáhne”

  1. Mansell napsal:

    Pokud se zapojí, tak se to samozřejmě projeví výrazným posunem RB vpřed. Myslím si, že je to nejlepší konstruktér formule co je ještě pracuje. A myslím si, že se může směle srovnávat s Colinem Chapmanem

Napsat komentář