Red Bull ztrácí na špičku přibližně půl sekundy na kolo

Letošní RB13 je podle šéfa Red Bullu třetím nejrychlejším vozem v poli. Aby tým dostihl Ferrari a Mercedes, potřebuje najít půl sekundy.

Štítky: Red Bull Zveřejněno 1. 04 2017 — Pavel Fabry

Šéf stáje Red Bull Racing se nechal slyšet, že jeho vůz potřebuje zrychlit přibližně o půl sekundy, aby se vyrovnal Ferrari a Mercedesu, které jsou v úvodu sezony 2017 těmi nejrychlejšími.

Max Verstappen coby rychlejší z dvojice Red Bullu v úvodní Velké ceně Austrálie zajel v sobotní kvalifikaci pátý čas se ztrátou 1,3 sekundy na držitele pole position Lewise Hamiltona. V závodě pak bojoval s Kimim Räikkönenem a v cíli byl odmáván se ztrátou 28 sekund na vítězného Sebastiana Vettela.

„Abych k vám byl upřímný, pokud jde o Mercedes, nemyslím si, že jsme od nich tak daleko,“ řekl Horner. „Chybí nám, myslím, najít tak půl sekundy.

Ferrari na nás udělalo velký dojem, ti nejspíš mají nejrychlejší auto, my máme rozhodně třetí nejrychlejší auto. Musíme najít, řekl bych, dobrou půlsekundu, abychom se dostali do bitvy s vozy před námi.

Max celý závod tvrdě dotíral na Kimiho, nebyli jsme ale dost rychlí, abychom bojovali s Vettelem nebo Hamiltonem.“

Horner je nicméně přesvědčen, že se Red Bull při interpretaci nových pravidel a vývoji svého vozu vydal správným směrem.

„Ještě je brzy, ta pravidla jsou stále dost čerstvá,“ řekl. „My jsme zvolili odlišný koncept. Já věřím, že v konceptu, který máme, je velice dobrý potenciál pro vývoj. Odnášíme si (z Austrálie) spoustu pozitiv. Je to okruh, na kterém jsme v posledních letech nebyli zrovna konkurenceschopní a jsem si jistý, že na tom v nadcházejících závodech skutečně dovedeme stavět.“

Red Bull se zároveň na vylepšenou pohonnou jednotku Renaultu. Její úpravy mají být postupně nasazeny ve Španělsku a Kanadě.

Diskuse k článku

Napsat komentář