Red Bull překvapen sílou motoru Mercedesu – na rovinkách je rychlejší

Tým Red Bull zřejmě definitivně přišel o jednu ze svých největších výhod v boji s Mercedesem – maximální rychlost na rovinkách. V této disciplině totiž v Turecku dominovaly právě Stříbrné šípy.

Štítky: Christian Horner Mercedes Red Bull Zveřejněno 11. 10 2021 — Lukáš Štěrovský

Zatímco před letní pauzou to byl Red Bull, který rychlostně Mercedes převyšoval, od Belgie se situace pozvolna obrací. V Turecku už byl rozdíl mezi oběma stájemi aspirujícími na titul markantní.

„Podařilo se nám vytěžit maximum, co šlo, to je pozitivní. Ale z hlediska čistého tempo byl Mercedes silný,“ uvědomuje si šéf týmu z Milton Keynes, Christian Horner.

„Rychlost Mercedesu se v poslední době výrazně zvýšila. Zatímco dříve jsme se jim mohli vyrovnat nastavením křídel na menší přítlak, nyní se jim ani nepřiblížíme. V Turecku to bylo hodně vidět. Zejména Lewis měl s větším křídlem výraznou výhodu na rovinkách.“

Pro Mercedes hovoří i fakt, že Lewis Hamilton má oproti Red Bullu ve svém voze novější pohonnou jednotku. Tento luxus si už Max Verstappen dopřát nemůže, leda by akceptoval další penalizaci.

„My musíme maximalizovat náš balíček, jak nejlépe umíme. Je ale překvapivé, že Mercedes udělal s pohonnou jednotkou takový pokrok,“ tvrdí Horner, který do zbytku roku očekává tuhou bitvu s nejasným výsledkem.

„Víme, že příští závod v Austinu je už několik let Hamiltonovou baštou. Ale pak přijdou Mexiko a Brazílie, které pro nás byly v minulosti celkem dobré. Co čekat od posledních tří závodů, tím si opravdu nejsem jistý. Bude to fascinující,“ slibuje.