Red Bull zaskočen výkonem Ferrari. Obavy panují i o převodovku

Tréninky nejistoty. Kvůli problémům s převodovkou ze Singapuru vstupoval Red Bull do pátečního programu s otázkou, zda ji bude muset vyměnit. Zatím se zdá, že nikoliv a dobře vypadá i dosavadní tempo obou vozů. Překvapením však zůstává Ferrari.

Štítky: GP Malajsie Red Bull Zveřejněno 29. 09 2017 — Josef Nekvinda

Loni tu vyhrál a i letos prý na tom Red Bull nebude špatně. Alespoň dle dosavadních výsledků soudě. Daniel Ricciardo se umístil v obou pátečních trénincích mezi nejlepšími třemi. Teď jen doufá, že jej nepostihne trest za výměnu převodovky, o které si tým není jistý, že vydrží i nedělní závod s ohledem na problémy, které ji potkaly už minulý podnik v Singapuru.

„Dnešní plán bylo zkontrolovat převodovku, jestli všechno funguje jak má, a to jsme udělali. Byli jsme na trati, přivezli jsme to zpátky do pit lane a já mám za to, že je všechno v pořádku. V Singapuru jsme ztratili tlak. Tým jistě ví proč, tím jsem si jistý. Jen mi řekli, že je všechno, jak má být. Nepotřebuji znát detaily,“ přibližuje australský závodník strasti s převodovým ústrojím jeho red bullu.

„Podle našich odhadů měl celý balík vést Mercedes a my měli být blíže Ferrari. Mercedes dnes měl nějaké potíže. Viděl jsem pár onboard záběrů z Lewisova kokpitu a zdálo se mi, že trochu zápasí s autem. Možná měli natankováno osmdesát kilo paliva, já nevím. Každopádně Ferrari dnes bylo silnější, než jsme očekávali. Stále potřebujeme na některých věcech zapracovat, nicméně u nás se to zdá být všechno OK. Nevypadá to zase tak zle,“ dodává Ricciardo.

1. trénink: V Sepangu začal nejlépe Red Bull

První místo v úvodním tréninku doplnil Max Verstappen čtvrtým místem v tom následujícím. O pouhou setinu sekundy zaostal za kolegou Ricciardem a osm desetin za vítězným Sebastianem Vettelem. I on byl pochopitelně výsledky ukonejšen.

„Zatím nemůžeme konkurovat Ferrari, Sebastian byl velmi rychlý. Zkoušeli jsme na autě pár věcí, ale ty ani s novou sadou pneumatik zatím moc nefungovaly. Udělali jsme proto pár dalších změn, nicméně ten čas jsme zajeli na použité sadě. I přesto se nám podařilo zajet o čtyři desetiny rychleji. Zítra to bude lepší, musíme e ovšem zlepšit, chceme-li porazit Ferrari,“ vykládá naopak Verstappen.

„S ohledem na vyvěšení červených vlajek, neměl jsem tu možnost vyzkoušet jízdu na delší vzdálenost. Danielovy časy nevypadaly tak zle, ale nebyly tak rychlé, jako ty Sebastianovy. Budeme doufat v déšť, protože v těchto podmínkách jsme rychlejší,“ shrnuje i možnosti pro následující dva dny mladý Nizozemec.

Diskuse k článku

Napsat komentář