Red Bull zaměstná “drtivou většinu” inženýrů Hondy

Zaměstnanci z britské továrny Hondy přejdou od příští sezony k Red Bullu, kde budou dál pracovat na pohonné jednotce. Stanou se tak součástí nového oddělení Red Bull Powetrain.

Štítky: Honda Pohonné jednotky Red Bull Zveřejněno 1. 03 2021 — Lukáš Štěrovský

Honda sice od roku 2022 nebude ve formuli 1 figurovat, přesto z šampionátu nezmizí. Její motory si totiž bude Red Bull sám spravovat tak, aby je mohl nadále používat. Vyjma techniky si tým pod svá křídla vezme také zaměstnance z britské továrny Hondy, jak potvrdil šéf stáje Christian Horner.

„Zdědíme drtivou většinu zaměstnanců HRD UK, což je operativní středisko Hondy v Milton Keynes,“ vysvětlil. Pro Red Bull jde o klíčový krok, jelikož s provozováním vlastní pohonné jednotky nemá žádné zkušenosti.

„Dává nám to něco do začátku, protože už budeme znát lidi, se kterými budeme pracovat v rámci nové společnosti. Jsme zrovna v procesu vyjasňování některých dalších rolí, které zaplníme v nadcházejících týdnech a měsících. Dohoda, které jsme dosáhli s Hondou, nám získává nějaký čas navíc na zajištění správné skupiny lidí.“

Horner se ani nebojí, že nárůst zaměstnanců Red Bull kvůli nově nastolenému rozpočtovému stropu v roce 2022 omezí. Naopak, na tomto kroku vidí jen pozitiva: „Myslím, že nás to dostane na stejnou úroveň s Mercedesem, Ferrari a Renaultem, zkrátka s ostatními továrnami.

Navíc můžeme zaměstnance s určitými dovednosti přesunout do oddělení motorů, což dává smysl. V konečném důsledku tak můžeme ochránit některé pozice, které by jinak byly s ohledem na omezené finance nadbytečné,“ domnívá se Horner.

Red Bull zřizuje vlastní oddělení motorů: Red Bull Powertrains