Red Bull vyhrožuje odchodem. Už zase…

Poradce Red Bullu Helmut Marko prohlásil, že pokud nový majitel formule 1, společnost Liberty Media, nepřijde do konce roku s oznámením nezávislého výrobce, který bude dodávat motory do královny motorsportu, z F1 tým odejde.

3 Štítky: Pohonné jednotky Red Bull Zveřejněno 20. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Na jednání FIA a automobilek minulý měsíc bylo dohodnuto, že počínaje rokem 2021 budou současné šestiválce nahrazeny technologicky jednoduššími, levnějšími a hlasitějšími motory. Poradce Red Bullu Helmut Marko nyní přišel s konkrétními požadavky na nové agregáty. Pokud nebudou splněny, Red Bull prý formuli 1 opustí.

„Do F1 musí nejdéle pro rok 2021 vstoupit nezávislý dodavatel motorů. To je více než nezbytné. Motor musí být jednoduchý a hlasitý. Nesmí stát více než 10 milionů na sezonu. Mluvíme o mnohem méně sofistikovaném motoru, než který používáme nyní, jednoduchém závodním agregátu. Existuje dostatek společností, které toto mohou zařídit.

Od nového majitele proto očekáváme, že společně s Mezinárodní automobilovou federací najde řešení nejdéle do konce této sezony. Pokud se tak nestane, naše setrvání ve formuli 1 nebude jisté,“ vyhrožuje Marko.

Red Bull, který stejně jako dalších devět týmů je smluvně vázán k setrvání ve formuli 1 až do roku 2020, už přitom s podobnými výhružkami přišel. Stalo se tak před sezonou 2016, když ohlásil, že se rozchází s výrobcem pohonných jednotek Renault. Nakonec u francouzského motoráře setrval, byť jeho agregáty používá pod štítkem TAG Heuer.

Diskuse k článku

3 komentáře: “Red Bull vyhrožuje odchodem. Už zase…”

  1. kristian Klemens napsal:

    Když má RedBull sponzory Aston Martin tak proč je nepoprosí aby jim vyrobily 8 motorů.

  2. FandaF1 napsal:

    Pokiaľ neodíde nejaký továrenský tím, je to v poriadku. Red Bull má veľa fanúšikov po celom svete, ale iba preto, že je to Red Bull. Ľuďom by bolo absolútne jedno keby odišla táto stajňa. Fanúšikovia Red Bullu by sa rozišli do iných stajní. Formula 1 stratí iba, ak odíde jeden z dvojice McLaren a Ferrari. Áno, McLaren je napoly továrenská, napoly súkromná stajňa, ale ľudia si ju získali,lebo je to výrobca športových aút.

  3. Lacos napsal:

    Ať si táhnou! Jen co se nevyhrává tak jen vyhrožují rakušáci! Když se jim nelíbí motor od Renaultu, máj si vyrobit svůj! Příživníci!!!

Napsat komentář