Ferrari má titul, Mercedes se trápil – taková byla letošní sezona F1Esports

F1Esports series 2019 je u svého konce. Třetí ročník virtuálního závodění za podpory týmů formule 1 má své vítěze. Nejlepším pilotem byl David Tonizza v barvách Ferrari.

Štítky: F1Esports Red Bull Zveřejněno 6. 12 2019 — Jiří Košta

Podmínky šampionátu jsou pro všechny stejné, rychlosti vozů se neliší. Proto jsme letos mohli sledovat obrovskou show, během které se o titul praly téměř všechny týmy. Hodně vysoko byly stáje Williams a Renault, což ve formuli 1 už dlouhé roky říct nemůžeme.

Piloti F1Esports absolvovali dvanáct závodů, ale jednotlivé sestavy se v týmech měnily. Mohli jsme tak vidět, že jediný Čech v šampionátu Martin Štefanko odjel pro tým Haas pouze GP Velké Británie. Podobně tomu bylo i například u Red Bullu, který využil Nicolase Longueta pouze v Itálii.

Pro letošní sezonu nastoupilo konečně i Ferrari a vsadilo na čistě italské závodníky. Jednoznačným lídrem týmu byl David Tonizza, který jako nováček ovládl hned první dva závody.

Velkým, ale smutným překvapením letošní sezony, byly výkony Brendona Leigho a týmu Mercedes. Leigh totiž získal mistrovský pohár v obou předcházejících ročnících. Jeho tým skončil až jako osmý z deseti a Brit nezískal žádné vítězství.

Tonizza se nakonec po vyrovnaném souboji s Frederikem Rasmussenem radoval z titulu v F1Esports. Pilot Ferrari dokázal třikrát zvítězit a jako jediný bodoval ve všech závodech. Rasmussenovi ze stáje Red Bull nepomohla ani skutečnost, že vyhrál dva z posledních tří závodů.

I když to Red Bullu nestačilo na jezdecký titul, tak mohl slavit ten týmový. Stáj z Milton Keynes zásluhou Rasmussena, Longueta a Tormaly získala titul a finanční odměnu ve výši 500 000 dolarů.

Diskuse k článku

Napsat komentář