Red Bull: Verstappen je už teď lepší než Vettel

Poradce Red Bullu Helmut Marko se vytasil s dalším ostrým prohlášením. Tentokrát si vzal na paškál čtyřnásobného šampiona Sebastiana Vettela, který u Rudých býků zažil svoje nejúspěšnější období. Podle Marka je ale Max Verstappen po prvním titulu už na vyšší úrovni než byl kdy Němec jezdící nyní pro Aston Martin.

Štítky: Helmut Marko Max Verstappen Red Bull Sebastian Vettel Zveřejněno 6. 01 2022 — Lukáš Štěrovský

„Bezpochyby je silnější Max,“ řekl Marko v rozhovoru pro ServusTV, co se porovnání Verstappena s Vettlem týče. „V čem vyniká nejvíce? Nepotřebuje se rozehřívat. Když třeba prší, ostatní si dají pět nebo osm kol. Max vyjede v prvním kole a zajede nejrychlejší kolo.

Nebo v Džiddě, kterou nikdo neznal… Max vyjel a bum, třikrát nejrychlejší sektor. To je jedna z jeho fascinujících schopností,“ říká muž, který do Red Bullu Verstappena i Vettela – až do loňska posledního šampiona této stáje – přivedl.

Vyzrálý přístup

Marko také prozradil, co Verstappenovi v boji o titul nejvíce pomohlo. „Je teď o něco méně agresivní, dokáže se víc zaměřit na souvislosti. To je důležitý rozdíl. V prvních letech chtěl být Max vždy a za všech okolností nejrychlejší. Nyní se to naučil aplikovat podle toho, zda je to opravdu nutné.

Dalším důležitým rozdílem je, to, že se zklidnil. Pokud jsme před několika lety měli během volného tréninku problém, Max se naštval a křičel do vysílačky. To si pak přenesl do řízení, třeba když mu jezdec o kolo zpět dostatečně rychle neuhnul. Teď je ale mnohem klidnější, podává konzistentní výkony na mimořádně vysoké úrovni. Je to skutečně výjimečný jezdec,“ chválí jej Helmut Marko.

Vettel a Marko během mistrovské sezony 2013.