Red Bull uklidňuje: Víme, co se v zákulisí Hondy děje

Red Bull ústy svého poradce Helmuta Marka uklidňuje vášně spojené s rozhodnutím jeho firmy navázat spolupráci s Hondou a říká: „Víme, co se v zákulisí děje.“ Podle něj je důvod k budoucnosti vzhlížet s optimismem.

Štítky: Honda Toro Rosso Zveřejněno 25. 09 2017 — Tomáš Richtr

Red Bull pro svůj juniorský tým Toro Rosso vyjednal dodávku motorů Honda poté, co se právě od Hondy rozhodl odejít McLaren. Má se navíc za to, že v letech 2019 a 2020 bude Honda pohánět také vozy seniorského Red Bullu. Mnozí tento krok kritizují, ale Helmut Marko říká, že má dobrý přehled o tom, co se děje v zákulisí.

„S Hondou jsme byli v kontaktu již nějakou dobu a hlavně jsme provedli svá vlastní šetření, due diligence,“ řekl Helmut Marko. „Máme důvod z toho, co jsme zjistili, dívat se na naši budoucnost optimisticky. V Singapuru jsme viděli oba vozy McLarenu v nejlepší desítce. Vidíme motor, který se postupně vyvíjí. A víme, co se odehrává v zákulisí.

Honda má finanční prostředky a odpovídající infrastrukturu. Nejmodernější nástroje včetně testovacích stolic a totální zapálení pro formuli 1. Touží po partnerství, které jim umožní vyhrávat. Samozřejmě, musíme také lépe pochopit japonskou mentalitu, protože ta je trochu odlišná od té evropské.“

K právě oznámenému partnerství Red Bullu s Aston Martinem Helmut Marko řekl, že se jedná o partnerství finanční, které nemá s motorem nic společného. A to navzdory tomu, že Aston Martin tuto možnost připouští, pokud se změní pravidla kolem motorů.

„Spolupráce s Aston Martinem je ryze finanční a nemá co do činění s motory,“ řekl Marko. „Nyní se těšíme na to, jak bude vypadat spolupráce Toro Rosso – Honda. V září příštího roku budu schopen říci, co uděláme s rokem 2019. To už budeme vědět, jak se spolupráci Toro Rosso – Honda daří.“

Diskuse k článku

Napsat komentář