Red Bull souboj s Ferrari baví víc než ten s Mercedesem

Poradce Red Bullu Helmut Marko, který je fakticky ale jedním z šéfů celého koncernu, prohlásil, že letošní souboj o vítězství jeho týmu s Ferrari jej naplňuje mnohem víc než loňská bitva s Mercedesem.

Štítky: Ferrari Helmut Marko Mercedes Red Bull Zveřejněno 5. 04 2022 — Lukáš Štěrovský

„Ferrari je totiž jako my,“ vysvětlil v rakouské ServusTV. „Je v něm vášeň, emoce, sportovní chování a respekt. A je to znát ve všech oblastech,“ prohlásil Marko zřejmě v narážce na Charlese Leclerca, který po prohraném závodě v Džiddě vychválil Maxe Verstappena, jak jej chytře převezl.

„Pořád máme konkurenční vztah, ale v mezích sportovních pravidel. Je to patrné nejen z hlediska jezdců, ale i v případě pravidel. S Ferrari si můžete vyměňovat nápady ohledně techniky, což je příjemné,“ dodal Marko a nezapomněl ani vychválit nový vůz Scuderie.

„Ferrari má nejuniverzálnější vůz. Je rychlý napoprvé a za všech okolností, na každé sadě pneumatik, při jakékoliv teplotě,“ řekl Marko, který rovněž připustil některé potíže u své stáje. „Naše auto je příliš těžké. Deset kilogramů navíc činí na trati jako Saúdská Arábie až čtyři desetiny na kolo…

Jenže snížení hmotnosti znamená dražší materiály a nové díly,“ naráží na letošní rozpočtový strop o hodnotě „pouhých“ 140 milionů dolarů. „Proto je v plánu lehčí komponenty zakomponovat do chystaného balíku vylepšení. Nemůžeme si dovolit díly vyrábět nadvakrát,“ ví Helmut Marko.