Red Bull si titul může prohrát jen sám

Vše nasvědčuje tomu, že formule 1 bude letos po dlouhé době svědkem přímého boje dvou týmů o titul. Mercedes, který byl posledních sedm let dominantní a musí bránit svoji pozici před Red Bullem, už začal s psychologickou válkou. Podle šéfa týmu Tota Wolffa je pouze Red Bull týmem, který může v souboji o šampionát ztratit.

Štítky: Mercedes Red Bull Toto Wolff Zveřejněno 9. 04 2021 — Lukáš Štěrovský

„Oni jsou ti, co můžou prohrát. My můžeme jen vyhrát. Když máte nejrychlejší auto, musíte vyhrávat, a my jsme momentálně ti, kteří musí Red Bull dohnat, jsme druzí na roštu. Z auta musíme dostat více výkonu, “ vysvětluje Wolff.

Rakušan, který byl zvyklý na dominanci Stříbrných šípů, si ale novou roli užívá. „To, že je Red Bull před námi, je pro nás nová situace. V týmu je znát jiná nálada, svým způsobem si to užíváme. Jsme v roli lovce a musíme se chopit příležitosti.

To je něco, co se nám naposledy stalo v sezoně 2013, a tu jsem zbožňoval. Už jsem to řekl v týmu, že z něj mám pocit stejného odhodlání, jako když jsem v tom roce přišel. Tehdy taky Red Bull dominoval, my byli až čtvrtí,“ vzpomíná Wolff.

V roce 2013 Mercedes na Red Bull obvykle nestačil. Jak to bude letos?