Red Bull si rýpnul: V současné době nemůžeme jezdit za Leclercem

Charles Leclerc způsobuje problémy, a proto musí Red Bull změnit přístup ke kvalifikacím, rýpnul si poradce Red Bullu Helmut Marko.

Štítky: Charles Leclerc Red Bull Zveřejněno 7. 05 2023 — GPF1.cz

Max Verstappen chce v nedělní Velké ceně Miami získat “minimálně druhé místo”, protože jeho týmový kolega z Red Bullu Sergio Pérez je v šampionátu druhý se ztrátou jen šesti bodů. Verstappen udělal malou chybu při svém prvním pokusu v Q3 a druhý pokus nemohl mít kvůli havárii jezdce Ferrari Charlese Leclerca.

“V dnešní době prostě nemůžete jet v závěru kvalifikace za Leclercem,” rýpnul si Helmut Marko z Red Bullu s odkazem na k chybám náchylného Monačana. “Je skvělé mít Péreze na pole position, ale pro Maxe je to škoda. Celou dobu byl o tři čtyři desetiny rychlejší.”

Dokonce Pérez sám přiznává, že v Miami byl rychlostně za Verstappenem.

“Díval jsem se na Maxova data, ale prostě jsem nedokázal kopírovat to, co on,” řekl. “Byl to můj zatím nejhorší víkend sezony, před samotnou kvalifikací. Nedokázal jsem najít rovnováhu ani stopu. Chyběl mi cit a sebedůvěra. Dokonce i Ferrari bylo rychlejší.”

Pro Verstappena však není vše ztraceno, potvrdil, že sedm vozů mezi jeho Red Bullem a týmovým kolegou Pérezem by mělo být možné překonat.

“Ano, samozřejmě,” řekl Verstappen. “I když je mezi námi poměrně dost aut.”

Šéf týmu Christian Horner souhlasil:

“Možné je všechno. Max už to dokázal.”