Red Bull si rýpnul: Motor Mercedes v McLarenu funguje docela dobře!

Díky skvělému kolu Landa Norrise odstartuje zítra McLaren z první řady, poprvé od GP Brazílie 2012! Šéf Red Bullu Christian Horner je proto přesvědčen o správné funkčnosti motorů Mercedes, o kterých se v poslední době mluví jako o těch, jenž ztratily výkon.

Štítky: GP Rakouska McLaren Mercedes Pohonné jednotky Red Bull Zveřejněno 3. 07 2021 — Vašek Štěpánek

Max Verstappen dokázal odrazit tlak Landa Norrise v závěru Q3 a získal svou třetí pole position v řadě. Pilot McLarenu přitom na vítěze kvalifikace ztratil pouhých 0,048s! Norris si i tak dojel pro své nejlepší kvalifikační umístění v kariéře a McLaren pro nejlepší výsledek od roku 2012.

Rychlost McLarenu zaujala i šéfa Red Bullu Christiana Hornera, který poukázal na správné fungování pohonných jednotek Mercedes. O německé automobilce se totiž v posledních dnech mluvilo, jako by ztrácela dech.

„S McLarenem to dnes bylo velice těsné. Chci tím říct, že zadní část jejich vozu určitě funguje dobře a je stále stejně rychlá,“ odkazuje Horner na motory Mercedes.

„Jsem si jistý, že zítra budou nebezpečný a budou míchat kartami. Každopádně máme skvělou výchozí pozici, když s oběma vozy startujeme před Mercedesem. Samozřejmě nevíme, jaké bude zítra počasí, musíme se proto postarat o to, abychom včas a správně reagovali,“ zhodnotil šéf rudých býků.

I když Verstappen odstartuje z pole position, po kvalifikaci přiznal, že není spokojen s průběhem kvalifikace. Horner si myslí, že jej frustrovala Norrisova možnost zlepšit svou maximální rychlost.

„S Maxem to není snadné, vždy chce z auta dostat ještě víc. V Q3 zajel dobré kolo, ale na konci byl trochu zbrzděn. Chtěli jsme mu pro druhý pokus dát čistý vzduch, a proto následně vyjel mezi prvními. To dalo možnost Landovi, jak zlepšit svou maximální rychlost.

I tak to byl od Maxe skvělý výkon a jsme rádi i za Checa, který skončil třetí. Být tady před oběma Mercedesy je skvělé a jde o velký týmový výsledek.“