Red Bull se s Aston Martinem soudně přetahuje o důležitého inženýra

Přípravy na novou sezonu u Red Bullu narušily soudní procesy se šéfem aerodynamického oddělení rudých býků Danem Fallowsem. Soudní řízení se má týkat jeho údajně nelegálního přestupu do jiného týmu…

Štítky: Red Bull Zveřejněno 3. 01 2022 — Vašek Štěpánek

Stáj z Milton Keynes má za sebou první ze dvou soudních řízení. Na vině je spor mezi šéfem aerodynamiků Danem Fallowsem a vedením stáje Red Bull. Fallows byl totiž v červnu loňského roku potvrzen jako technický ředitel stáje Aston Martin.

Problém vzniká u časového období… Fallows měl do role technického lídra u Aston Martinu nastoupit 1. ledna 2022, platnou smlouvu s Red Bullem má inženýr ale až do konce letošního roku, v kontraktu má navíc uvedenou další podmínku.

Fallows totiž nesmí do nového týmu nastoupit dřív, než po uplynutí 6 měsíců od konce smlouvy s Red Bullem, v praxi to znamená, že do Aston Martinu se právně Fallows smí podívat až 1. července 2023!

Hyundai odhalil ambiciózní elektromobil Seven

Tým nápojového giganta totiž nechce, aby byly prozrazeny postupy a technické plány geniálního inženýra Adriana Neweyho, se kterým Fallows spolupracoval a půl roku je dostatečná doba na to, aby člověk jednoduše zapomněl, popřípadě aby Red Bull své technické procedury změnil.

Situace se dostala až k soudu, z prvního slyšení ale vyplývá, že Red Bull je ve velmi komfortní pozici, kterou by si měl na konci ledna ve druhém slyšení s přehledem uhájit. Další soudní řízení mezi těmito stranami je 25. ledna.

Není to ale poprvé, kdy mezi Fallowsem a Red Bullem vznikl spor – na začátku roku 2014 měl Brit namířeno do McLarenu, údajně měl podepsanou už i smlouvu. Rudí býci ale svému neloajálnímu zaměstnanci nabídli více peněz, Fallows proto zůstal v Milton Keynes.