Red Bull se projede na ikonickém okruhu Mount Panorama, prvním byl McLaren

Příští rok se australském okruhu Mount Panorama uskuteční tradiční dvanáctihodinový závod. Program v Bathurstu ale tentokrát doplní i monopost formule 1. Není to ale poprvé, co se vůz z královny motorsportu na tamním okruhu objevil…

Štítky: McLaren Red Bull Zveřejněno 26. 12 2022 — Vašek Štěpánek

Red Bull během předávání cen pro vítěze šampionátu 2022 oznámil, že se v únoru příštího roku chystá do Austrálie a prožene svůj monopost ze své mistrovské sezony 2011. Tehdy pro rudé býky závodili Sebastian Vettel a Mark Webber.

Stáj z Milton Keynes se na reprezentativní jízdu těší. Konkrétní jméno pilota, který si bude moci okruh projet bude oznámeno na začátku příštího roku. Očekává se, že Red Bull sáhne buďto po Verstappenovi nebo Pérezovi, bez šance není ani David Coulthard.

Není to ale poprvé, co se závodní monopost F1 na okruhu v Bathurstu objeví. Krátce před Velkou cenou Austrálie 2011, která tehdejší ročník zahajovala, Mount Panorama navštívil i McLaren a okruh si mohl vyzkoušet Jenson Button.

Brit tehdy provětral McLaren MP4/23 z roku 2008. Jde o zatím poslední mistrovský vůz stáje z Wokingu a titulu se tehdy radoval Lewis Hamilton. Button tehdy objel jen pár kol a neskrýval své nadšení z vyzývavého okruhu.

„Je to úžasná trať. Je hodně vyzývavá a abyste ji dobře projeli, nesmíte udělat chybu. Je zde hodně zavádějících zatáček – v jednu chvíli si myslíte, že ji projedete dobře, že jste ji trefili, ale vzápětí si uvědomíte, že jste se mýlili.

Takový pocit z jízdy má jen málokterý okruh a bylo mi ctí, že jsem si ji mohl s McLarenem vyzkoušet. Byla to zábava, ale chápu, proč zde F1 nemůže závodit,“ uvedl po své zkušební jízdě tehdejší pilot McLarenu.