Red Bull se obává, jak se Pérez vedle Verstappena přizpůsobí novým pravidlům

Poradce Rudých býků Helmut Marko vyjádřil obavy nad tím, jak se Sergio Pérez popasuje s novým vozem pro rok 2022. Mexičan totiž letos prokázal, že co do adaptace je na tom hůře než Max Verstappen.

Štítky: Helmut Marko Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 15. 01 2022 — Lukáš Štěrovský

Přestože formuli 1 letos čeká velká technická revoluce, Marko naznačuje, že vůz Red Bullu se bude chovat stejně jako v minulých letech, kdy byla jeho charakteristikou nestabilní záď. S tou si dokázal poradit Max Verstappen, ale nikoliv Alex Albon nebo Pierre Gasly. A i Pérez se chvíli trápil.

„Max dokáže řídit auto, které je vzadu dost nestabilní. Auto musí být co nejrychlejší, nejde mu o to, aby se v něm cítil pohodlně. Ale naši druzí jezdci s tím mají problémy,“ naráží Marko na Mexičana.

Toyota uvede třicet nových elektromobilů

Verstappen už stihl nový vůz vyzkoušet na simulátoru, ale ve svém hodnocení je zatím opatrný. „Je těžké něco hodnotit, protože jsem s autem jel jen na simulátoru. V průběhu ledna a února to zopakujeme, ale to už půjde o úplně jiný vůz.

Auta jsou o něco pomalejší, ale doufám, že závody budou lepší a budeme moci víc předjíždět. Snad k sobě týmy budou blíž. Pak nebude vadit, že auta nejsou tak rychlá,“ dodává.